Tétel

Rufpreis:

3 000 HUF

Beschreibung:

Faller Jenő: Jásd község története. Veszprém, 1934. Veszprémvármegyei Történelmi-, Régészeti- és Néprajzi Társulat - Egyházmegyei Könyvnyomda. 70 p. Egyetlen kiadás. Faller Jenő (1894-1966) bányamérnök, földtani kutató, egyetemi tanár, a soproni Központi Bányászati Múzeum igazgatója. Korai munkájában a Tési-fennsík alatt elhelyezkedő, bencés apátságnak, majd búcsújáró helynek számító, a török kor után újraalapított Veszprém megyei Jásd község évszázadait tekinti át. A helytörténeti tanulmány szövegét oldalszámozáson belül néhány alaprajz, térképvázlat, rajz kíséri. Néhány oldalon aláhúzások. (Veszprémvármegye múltja. 4. szám.) Fűzve, enyhén sérült, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk