Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 183

Széfeddin Sefket Bey: A hét vár országa. [Erdélyi útirajzok, elbeszélések]. Nyirő József előszavával. Bp., [1942], Stádium, 236 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány foltos lappal.
19025.

Rufpreis:
5 000 HUF

Komáromy József:  Adatok Jászberény múltjából. Jászberény, 1939. Pesti Könyvnyomda és Könyvkiadóvállalat. [4] + 63 + [1] + 2 t. (kihajtható). Egyetlen kiadás. Komáromy József (1901-1973) helytörténész, múzeumigazgató építészettörténeti és történeti urbanisztikai adatközlése Jászberény település szerkezetéről, városházának építéséről. A 49. oldaltól oldalszámozáson belüli hét táblán a jászberényi római katolikus főtemplom homlokzattervei és alaprajzai. Példányunk néhány levelének fűzése meglazult. (Jászsági könyvtár. II. szám.) BOEH VII, 3496/7. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19026.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. Ford.: vitéz Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1937], Franklin-Társulat, 270+(2) p. + 20 (kétoldalas) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón némi kopással, kissé fakó gerinccel, egyébként jó állapotban.
19027.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

19028.

Rufpreis:
8 000 HUF

Dr. Juratovics Aladár: A szeged-algyői szénhidrogénmezők kutatási-művelési története 1965-1990. Szeged, 1995, Móra Ferenc Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19029.

Rufpreis:
3 000 HUF

Népessy Noémi (főszerk.): Óbuda története. Tanulmánykötet. Bp., 2020. Óbudai Múzeum. 621 + (26)p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben.
19030.

Rufpreis:
5 000 HUF

[Fehrentheil-Gruppenberg] Fehértájy Tibor:  A rejtelmes Anatóliában. Budapest, [1940]. Stádium Sajtóvállalat Rt. (ny.) 207 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Fehértájy Tibor (1898-1942) tartalékos főhadnagy, haditudósító, újságíró néprajzi részletekben gazdag úti beszámolója az 1930-as évek végén megtett törökországi útjáról, az anatóliai hagyományok és az atatürki reform kettősségében élő török vidék mindennapjairól. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19031.

Rufpreis:
2 400 HUF

A week in Budapest and Hungary. Guide-booklet of the Touring-, Travelling-, Transport- and Purchase Ltd. Bp., 1927, Budapest Municipal Information Bureau. Printing-Office of the Caiptal City of Budapest, 48+XXIV p. VIIIth edition. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval.
19032.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rexa Dezső: Margitsziget. Bp., 1940, Officina. Kiadói félvászon kötés, névbejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
19033.

Rufpreis:
3 000 HUF

19034.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Kakuk Mátyás: Kunszentmárton földrajzi nevei. Nyelvjárási anyaggyűjtő pályázat. Szolnok, 1965. (Szolnok megyei Tanács VB. rotaprint gépe). [4] + 90 p. + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Összesen 500 példányban készült nyelvészeti-helytörténeti dolgozat. Kakuk Mátyás pedagógus kötete a Kunszentmárton bel- és külterületének földrajzi neveit térképezi fel, melyek egy része hivatalos elnevezés, más része a helyiek által használt megnevezés. Kiadványunk számos, a hivatalostól eltérő helyi megnevezése társadalomtörténeti részletekre utal: a helyi népnyelv a két világháború közti időszak névanyagát megőrizte, egyes elnevezések pedig az egykor volt lakók, telektulajdonosok testi és szellemi jegyeire utal. (Szolnok megyei Múzeumi Adattár. 2. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19035.

Rufpreis:
4 000 HUF

19036.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF