A selmecbányai ágost. hitv. ev. kerül. lyceum értesítője az 1880/1 tanévről. Közzé teszi Breznyik János igazgató. Selmecbányán, 1881. Nyomatta Joerges Á. özvegye. 37 + [1] p. Egyetlen kiadás. Breznyik János (1815-1897) pedagógus, a selmecbányai evangélikus líceum igazgatójának kettős fókuszú iskolai értesítője. Az első részben egy Selmecbányán felállítandó evangélikus tanítóképző főiskola szükségességéről ír, illetve vázolja a leendő tanárképző iskola tanrendjét, tantárgyait. A tanítóképzőben a helyi viszonyokra való tekintettel tót és német nyelvre is oktatnák a jövő pedagógusait, a legnagyobb óraszámban mégiscsak a magyar nyelv szerepel, ugyanis a Felvidéken kiemelten fontos az államnyelv és pedagógiai módszertanának oktatása a leendő tanárok számára. A munka második részében a szerző által igazgatott középkorú intézmény évkönyve. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Imolya Imre (összeáll.): Emlékfüzet Karádi tanár úr halálának 25. évfordulójára (1885-1946). (Dedikált.) Hódmezővásárhely, 1971. Városi Tanács Művelődési Osztálya - Bethlen Gábor Gimnázium [ny. n.] [2] p. + 3-90 levél. Egyetlen kiadás. Összesen 230 példányban készült emlékkönyv dedikált példánya: "Major Jenő kedves barátomnak az Eötvös-kollégiumi évekre emlékezve sok szeretettel Imolya Imre. Hódmezővásárhely, 1972. ápr. 25." A kiadvány Karádi György (1885-1946) sárospataki, majd hódmezővásárhelyi pedagógus, földrajz-természetrajz szakos gimnáziumi tanár emléke előtt tiszteleg. A visszaemlékezéseket egykori tanítványai írták. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott, gerincén papír csíkkal erősített kiadói borítóban. Jó példány.
Márkus Mihály: A bokortanyák népe. Budapest, 1943. Királyi Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem Magyarságtudományi Intézete (Kertész József ny., Karcag). 293 + [3] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Társadalomtörténeti, nyelvészeti és néprajzi monográfia a Nyíregyháza tágabb környezetében élő tirpákokról, az evangélikus vallású, szlovák származású, lassan magyarosodó tanyalakó népcsoportról, amely a 18. század közepe él a nyírségi tájon. Oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal illusztrált. BOEH VIII, 600. Poss.: Mendöl Tibor. [Mendöl Tibor (1905-1966) geográfus, egyetemi tanár, a hazai településföldrajz meghatározó szakértője.] Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, az első borítón régi tulajdonosi bejegyzés.
Ignáczy Béla: A debreceni kolerajárvány. [Debrecen, 1931]. Magyar Nemzeti Könyv- és Lapkiadó Rt. 62 + [2] p. Egyetlen kiadás. Az 1831. évi kolerajárvány Debrecen városát érintő 48 napos korszakának története, az előzetes híradások és intézkedések, a járvány tombolása alatt történtek és a járvány felszámolásának összefoglalásával. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Gáspár Ferenc: Negyvenezer mértföld vitorlával és gőzzel. 119 eredeti képpel. Bp., [1892], Singer és Wolfner, 2 szt. lev.+ 603+(5) p. Második kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik-kötés, kissé kopott borítóval, a 113-160. oldalak kijárnak.
Kispest, Pestszentlőrinc, Pestszentimre. Molnár József előszavával. Magyar Városok Monográfiája XXI. köt. Főszerk.: Ladányi Miksa. Bp., 1937, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala, 359+(5) p.+ 7 (kétoldalas) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, viseltes állapotban, kopott, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal, a könyv elején a címlap és több lap kijár.
Heksch, Alexander F. : Eine Schilderung von Land und Leuten des Donaugebietes. Die Donau von ihrem Ursprung bis an die Mündung. Mit 200 Illustrationen und einer Stromkarte. Wien [Bécs], 1881., Hartleben, 1 (díszcímlap) t. + VI + [2] + 791 p. + 25 t. és 9 (kihajtható, határszínezett térkép) t. Számos szövegközti illusztrációval. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.