Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 183

Magyarország helységnévtára 1941. Budapest, 1941. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal - Hornyánszky Viktor Rt. ny. XII + 378 + [2] p. A Központi Statisztikai Hivatal által kiadott, 1941. évi helységnévtár szerkesztése még az azévi délvidéki bevonulás előtt lezárult. A helységnévtár útmutatója magyar és ruszin nyelvű tájékoztatóval és jelmagyarázattal szolgál, utána az első bécsi döntéssel (1938), a kárpátaljai bevonulással (1939) és a második bécsi döntéssel (1940) kibővült ország közigazgatási beosztása, majd részletes, betűrendes településlajstrom a település lakosságszámának feltüntetésével, közlekedési és hírközlési kapcsolatainak, törvényhatósági beosztásának adatolásával. Kiadványunk érdekessége, hogy a betűrendes részben külön jelkód szerepel annak jelzésére, hogy az adott település melyik politikai, hadászati lépéssel került vissza az anyaországhoz, a településnév előtt csillag szerepel a felvidéki, háromszög a kárpátaljai, pont szerepel a partiumi és észak-erdélyi települések előtt. 1941. évi helységnévtárunk a későbbi kiadásoktól eltérően eltekint a települések nemzetiségeinek, nemzetiségi arányainak, illetve felekezeteinek felsorolásától, A címlapon katalógusszám és régi gyűjteményi bélyegzés. Példányunk címlapja erősen foltos, az azt követő néhány levél enyhébben foltos, fedőborítói fűzése meggyengült. Fűzve, hiányos gerincű, feliratozott, foltos kiadói borítóban, az első fedőborítón kisebb hiányok és kopások.
19098.

Rufpreis:
3 000 HUF

Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága- Könyvbarátok Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 211+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói harántalakú egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19099.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Gordon Johnson: Az indiai világ atlasza. India, Pakisztán, Nepál, Bhután, Bangládés és Srí Lanká. Ford.: Kertész Balázs. [Bp., 1998], Helikon - Magyar Könyvklub. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19100.

Rufpreis:
3 000 HUF

Erdély története napjainkig I-III. kötet. Szerk.: Köpeczi Béla. Bp., 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban,
19101.

Rufpreis:
3 000 HUF

19102.

Rufpreis:
3 000 HUF

Wirth, Zdenek: Prag in Bildern aus fünf Jahrhunderten. Prag, 1954, Artia. Kiadói foltos egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19103.

Rufpreis:
1 600 HUF

Leopold Ranke: A pápák története. I-II. köt. Ford.: Horváth Zoltán. Bp., é.n., Hungária. Kiadói félvászon-kötések, kopott borítóval, egy szennylap hiányzik, egy szennylap kijár, laza fűzéssel.
19104.

Rufpreis:
2 400 HUF

Múltbéli üdvözlet a Jászságból. Jászberény, 2010, Jász Múzeumért Alapítvány. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Többnyelvű bevezetővel. Kiadói kartonált papírkötés.
19105.

Rufpreis:
2 400 HUF

19106.

Rufpreis:
2 400 HUF

Gerendás Lajos: Székelyderzs és erődtemploma. 2000, Unicus. Kiadói papírkötés, első kötéstáblán törésnyom, jó állapotban.
19107.

Rufpreis:
2 400 HUF

Makkai Sándor, Rónai András, Asztalos Miklós, Gergely Pál: A mi Erdélyünk. Nemzeti Könyvtár 24-26. sz. Bp., 1940, Stádium. Kiadói papírkötés, dekoratív címlappal, Erdély címerével, jó állapotban.
19108.

Rufpreis:
2 400 HUF

Klösz György - Lugosi Lugo László: Budapest 1900 - 2000. 2001, Vince. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19109.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF