Méri István: A kanizsai várásatás. Vázlat a kanizsai vár és város történetének kutatásához. Bp., 1988, Műszaki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.
Polgárdy Géza: Vértes hegység kalauza. Lux Géza és Iser József rajzaival. Magyarországi Útikalauzok 3. Bp., [1939], ,,Élet"-ny., 102+(2) p.+ 4 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kihajtható térképek) t. Kiadói tűzött papírkötés, jó állapotban, a gerincen kis sérüléssel.
Rozsnyói túrák és séták. Alt János előszavával. Rozsnyó, 1939, Magyar Turista Egyesület Felsőgömöri Osztálya (Gömöri-ny.), 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Dr. Posewitz Tivadar: Az Indiai óceán cinszigetei. I. Bangka geológiája. Függelékül: A borneói gyémántelőfordúlás. A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve VII. köt. 4 füzet. Bp., 1885, Légrády-ny., (3) p.+ 146-180 p.+ 2 t (egy kihajtható). Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, kis lapszéli szakadásokkal, felvágatlan lapokkal.
Bády István: A Bazilika árnyékában. Egy polgármester visszanéz. (Dedikált!) Esztergom, 1989, Gran Tours. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Dr. Bády István, Esztergom volt polgármestere által dedikált példány.
Sárközi Mátyás: A Király utcán végestelen-végig. (Dedikált!) Bp., 2006, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Sárközi Mátyás (1937- ) Kossuth-díjas író, kritikus, műfordító, szerkesztő által dedikált példány.
Sárközi Mátyás: Vérbeli várbeliek. (Dedikált!) Kaiser Ottó fényképeivel. Bp., 2010, Kortárs. Kiadói kartonált papírkötés, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Sárközi Mátyás (1937- ) Kossuth-díjas író, kritikus, műfordító, szerkesztő által dedikált példány.
Elisabeth Licthenberger: Historische Stadtforschung und Kartographie. Die sozialräumliche und funktionelle Gliederung von Wien um 1770. Sonderdruck aus Kartographie der Gegenwart in Österreich. Wien, 1984, Österreichische Geographische Gesellschaft - Institut für Kartographie der Österreichischen Akademie der Wissenschaften. Német nyelven. Kiadói papírborítóban.
Vladan Georgevitch: Die Albanesen und die Großmächte. Leipzig, 1913, S. Hirzel,4+172 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.