Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 286

Római útikalauz. A magyar közönség számára, számos képpel, tervrajzzal, és Róma színes térképével. Bp., 1925, Pallas. Nagyméretű, kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói papírkötés, foltos, a gerincen hiánnyal.
19194.

Rufpreis:
1 200 HUF

Magyarország Megyei Kézikönyvei 20.: Borsod-Abaúj-Zemplén megye kézikönyve. I-II. köt. [Hatvan], 1998, Ceba Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, a lapélekre tollal a megye nevét írták, régi intézményi bélyegzésekkel.
19195.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szalai Béla: Magyar várak, városok, falvak metszeteken 1515-1800. I. kötet. A mai Magyarország. Bp., 2001. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19196.

Rufpreis:
3 000 HUF

Régi képek. Békési emlékek. Mezőberény, 2005, Kisváros, 100 p. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált, rajta régi békési emberek, életképek, helyszínek fotóival. Kiadói papírkötés.
19197.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Márton Gábor: Így életünk mi, endrődiek. Kézirat gyanánt. DEDIKÁLT példány. hn., én. (cca 1980.), nyn.,100 p. Tűzött, feliratozott papírkötés.
19198.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

A Nagy Somlai hegység közös rendszabályai. Pápa, 1866, Reform. Főtanoda, 18 p. Reprint kiadás! Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, a címlap belső oldalán 1985-ös ajándékozási bejegyzéssel (Weibl Elemér részére). Ritka!
19199.

Rufpreis:
2 400 HUF

19200.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Stein Aurél: Marco Polo nyomában. Tanulmányok. 2013, Palatinus. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19201.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Olaszországi úti tanácsadó II. évfolyam. Bp., 1937, Libreria Italiana. Tiszteletpéldány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19202.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sopron szab. kir. város közkönyvtárának összesített könyvjegyzéke. I. kötet. Magyarnyelvű munkák. Összeáll. Kund Aranka. Gesamtkatalog der öffentlichen Bücherei der kgl. Freistadt Sopron. I. Band. II. Teil: Werke in deutscher Sprache. Zusammengestellt von Stefan Radó. Sopron, 1932, Székely és Társa, VII+383+1 p. Korabeli reklámokkal rendkívül gazdagon illusztrált. Magyar és német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány lapon ceruzás bejegyzéssel.
19203.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Krompecher György: A városi főterek kialakulása. Tanulmány a középkori olasz városépítés fejlődéstörténetéből. Bp., 1940, Eggenberger. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19204.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fáy András: Adatok Magyarország bővebb ismertetésére. Bp., 1943. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
19205.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF