Die Kaisergruft bei den PP. Kapuzinern in Wien. Eins historisch-chronologisches Werzeichnis aller daselbst ruhenden höchsten Personen bis auf die heutige Zeit. [Bécs] Wien, 1915. (Verlag des Kapuziner-Ordens) Druck von Rudolf Brzezowsky & Söhne. 31 + [1] p. A Habsburg-család hagyományos temetkezőhelye 1633 óta a Hofburg szomszédságában levő kapucinus kolostor kriptája. A kapucinus rend helyi kolostorát 1618-ban alapították, 1632-ben szentelték fel, altemploma azóta a Habsburg-család tagjainak nyugvóhelye. A Kapucinus Rend által kiadott áttekintés az itt eltemetett Habsburgok lajstroma, melyet időről időre rövidebb Habsburg-életrajzok szakítanak meg. Papírcsíkkal erősített, fűzött, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
Pásztor Mihály: A százötven éves Lipótváros. A szerző, Pásztor Mihály (1876-1944) újságíró, közgazdasági szakíró által Jajczay János (1892-1976) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány! Statisztikai Közlemények 93. kötet 4. szám. Bp., 1940, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 223+3 p.+ 8 (térkép, közte 5 kihajtható, 1 színes.) Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, számos kijáró lappal, (de minden térkép meg van), számos ceruzás aláhúzással és bejelöléssel, bejegyzéssel, valamint a ceruzás borítón "Jajczay" névbejegyzéssel.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. I-III. köt. Ludwig Rohbock illusztrációival. Bp., 1987, Európa. Reprint kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban, kiadói papírtokban, kísérőfüzet nélkül. + "Igazságot Magyarországnak! / Justice for Hungary!" modern irredenta képeslap, 21x14,5 cm
Dejeu, Petre: Institutiunile culturale din municipul Oradea si judetul Bihor. (Dedikált.) [Bukarest-Nagyvárad-Lipcse] Bucuresti-Oradea-Leipzig, 1937. Szerző (Tipografia Franklin, Oradea). 318 p. A szerző latin nyelvű dedikációja: ,,Illustrissimo ad Clarissimo Domino Rectori Polytechnici Budapestiensis Prof. dr. phil. Alex. Imre, quondam suo magistro qua signum gratitudinis et affectionis Auctor: P. Dejeu. Magno-Varadini, die 2. Febr. 1938". Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyaggal kísért nagyváradi és Bihar megyei helytörténeti monográfia. A kissé szelektív emlékezetű román szerző természetesen komoly figyelmet szentel a magyar hódítás előtti időknek, melyben dáko-román jelenlétet feltételez. A középkor kulturális eredményei után bőségesen ismerteti a helyi ortodox román kultúra fejlődéstörténetét. Az emlékezetes látószögű városi és vármegyei monográfiát a román történettudomány a mai napig nagy becsben tartja, egyes román szaktörténészek az 1990-es években megjelent, magyar kiadású Nagyvárad-monográfiákon is számonkérik Petre Dejeu-alapművének - magyar szempontból teljesen érthető - mellőzését. (Monografia municipiului Oradea si Judetului Bihor, Volumul II.) Prov.: Imre Sándor. [Imre Sándor (1877-1945) pedagógus, művelődéspolitikus. Kolozsvári egyetemi, majd tanári évei után a pedagógiatudomány elismert művelője, előbb Szegeden, majd Budapesten.] Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben, az eredeti fedőborítók bekötve.
A Váci Múzeum-Egyesület évkönyvei: A Váci Múzeum-Egyesület 1917--ben. Összeáll.: Melha Endre.; A Váci Múzeum-Egyesület 1918.-i évkönyve. Szerk.: Tragor Ignác. Felvágatlan példány.; A Váci Múzeum-Egyesület 1922-ben./26-ban./27-ben./28-ban./29-ban./30-ban. Összesen: 8 szám. Bp., 1918-1931.,Pestvidéki Nyomda, 33 p.; 24 p.; 16 p.; 20 p.; 27 p.; 27+3 p.;31+1 p./19+1 p. Papírkötések, változó állapotban, két szám utolsó lapja gyűrött és az egyiken kisebb szakadás.
Pesty Frigyes: Krassó vármegye története. II/1 III. és IV. kötet [három kötetben]. Bp., 1882-1884. Athenaeum. 414p., 514+384p A IV. kötetből az utolsó 32 oldal hiányzik. Szétvált fűzéssel, sérült hiányos papírborítókkal .
3 db Kiskunhalas helytörténeti könyv: Fekete Dezső: Húsz év Kiskunhalas krónikájából. (1944. okt. 23 - 1964. dec. 31.) Kiskunhalas, 1984, Kiskunhalas Város Tanácsa. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. + Gacsári Kiss Sándor: Kiskunhalas - Alsóvárosi Római Katolikus Plébánia története. Kiskunhalas, 1991, Római Katolikus Egyházközség. Kiadói tűzött papírkötés, kissé koszos, ázott, foltos borítóval. + Kiskunhalas. Helytörténeti monográfia I. Szerk.: Janó Ákos. Kiskunhalas, 1965, Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.