2 db Miskolc várossal kapcsolatos kiadvány: Miskolci útmutató. Szerk. és kiadja: Földes Lajos. Miskolc, (1942), Fekete Pál és Társai-ny., 4 sztl. lev.+ 40 p.+ 4 sztl. lev. Hirdetésekkel. Kiadói tűzött papírkötés, kissé viseltes borítóval, az első lap tetején hiánnyal. + Szabályrendelet az utcai közlekedésről. Miskolc, (1914), Klein és Ludvig-ny., 20 p. Kiadói tűzött papírkötés, kis foltokkal.
Bartha Miklós: Kazár földön. Budapest, 1939. Stadium Sajtóvállalat Rt. 246 + [2] p. Bartha Miklós (1848-1905) jogász, politikus, közíró. A függetlenségi szemléletű közíró és politika a magyar nemzetpolitika fontos megalapozója. A nagybirtok, illetve a spekulatív tőke térfoglalása ellen írott vitairata kárpátaljai utazásán alapul. A társadalomelméleti, illetve szociográfiai munka összefüggést keres a magyar érzelmű rutén kisebbség nyomorba dőlése, kivándorlása és az áttelepülő galíciai zsidó telepesek térnyerése között. Ez utóbbiakat Bartha Miklós, hogy megkülönböztesse őket a hazafias magyar zsidóságtól, kazároknak nevezi. A munka első kiadása 1901-ben jelent meg, Kolozsváron. 1939. évi kiadásához Kovách Aladár írt bevezetőt. Sérült gerincű, vaknyomásos kiadói kartonkötésben.
Román Ernő: Az alsóborsodi s az ősrégi Borsod-Gömör-Kishonti egyházmegye története. Miskolc, 1926, Magyar Jövő-ny., 175+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, néhány kissé sérült lappal, a borítón névbejegyzéssel. (Ritka!)
1939 Csonka-Magyarország közigazgatási helységnévtára 1939. Szerk.: Vitéz Várady Károly. Hatodik, bővített kiadás. Hozzákötve: A visszacsatolt Felvidék helységnévtára. 1939. (Lezárva: 1939 feb. 9-én.) Szerk.: Vitéz Várady Károly. Bp., 1939, Hornyánszky Viktor, 135+1+18 p. Hatodik, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, a "A visszacsatolt Felvidék helységnévtára" rész nem teljes: csak 18 oldal a 45 oldal helyett.
Halmágyi Pál (szerk.): Várak, kastélyok, erődök. A Makói Múzeum Füzetei 107. + A Dontól a Marosig... 1943-1944. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
Biró Zoltán: Amerika. Magyarok a modern csodák világában. Hegedűs Loránt előszavával. Bp.,[1930.],Hungária, 292 p. II. kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító sarkain kis kopásnyomokkal.
Kassai Almanach 1897. Főszerk.: Kovács Zsigmond. Kassa, 1897, Kassai Hírlapírók és Írók Otthona, (Ries Lajos-ny.), 160+6 p. Naptárral, hirdetésekkel, érdekes írásokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.