Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Nyárády József: Árvető könyvvitel. Bp., 1944, Officina. 4. kiadás. 3 kihajtható melléklettel. Kiadói papírkötés.
21379.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

Irodalomtörténeti évszámok és események grafikus ábrázolása. Szeged, 1936, Tett Kiadás, (Ablaka György-ny.), 23 p. + 1 (Csokonai Vitéz Mihály élete) t. + 1 (Életrajzi táblázat a magyar irodalomtörténet tanításához. Összeáll.: Gerhauser Albert) t. Kiadói spirálfüzet, szakadt elülső borítóval.
21380.

Rufpreis:
800 HUF

Kulcsár Adorján: Olvasóközönségünk 1800 táján. Bp., 1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
21381.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

Hamvas József: Egyetemes Irodalomtörténet. I. rész. Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 18. Bp.-Pozsony, 1917, Stampfel Károly. II. kiadás. Kiadói papírkötés.
21382.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Szelényi Ödön: Jelenkori vallásos áramlatok a modern irodalomban. Luther-Társaság LXVIII kiadványa. Bp., 1910, Luther-Társaság,(Hornyánszky Viktor-ny.), 80+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, szakadt borítóval.
21383.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

[Volney, Constantin-François de Chasseboeuf] Volney, E. F.: A romok és a természet törvényei. Elmélkedések a birodalmak átalakulásáról és a természet törvényei. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Benedek Nándor. Bp., 1903, Nemzeti Antiquarium, (Krammer és Erhardt-ny.), 166 p. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítókkal, kopott borítóval, javított elülső szennylappal, ceruzás aláhúzásokkal. Klebersberg Géza névbélyegzésekkel és a címlapon névbejegyzéssel.
21384.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Balázs Sándor: Kisváros. A szerző, Balázs Sándor által Gombaszögi Ella (1894-1951) színésznő részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1920, Franklin, 213+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, szakadt címlappal.
21385.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Ómolnár Miklós: R. & B. kapitány avagy Pengék és halak. Radics Béla 1946-1982. A szerző, Ómolnár Miklós (1954-) újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1986, Ifjúsági Rendező Iroda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
21386.

Rufpreis:
1 600 HUF

Herczeg Ferenc: A költő és a halál. Színjáték egy felvonásban. Rudnay Gyula képeivel. Bp., 1923., Singer és Wolfner, (Hungária-ny.), 60+4 p. Az oldalszámozáson belül Rudnay Gyula 4 egészoldalas illusztrációjával. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
21387.

Rufpreis:
1 200 HUF

Bán Aladár: Szemelvények Balassi Bálint követőinek verseiből. (Rimai, Beniczki, Koháry.) Összeáll.: Dr. - -. Segédkönyvek a Magyar Nyelv és Irodalom Tanításához 6. füzet. Pozsony-Bp., 1903,Stampfel Károly, 46+1 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.
21388.

Rufpreis:
1 200 HUF

Szathmáry Zoltán: Perelj Uram, Perlőimmel... Isaszeg, 1935., (Pécel, Siska János-ny.), 23 p. A borító Biró György festőművész munkája. Kiadói papírkötés.
21389.

Rufpreis:
1 200 HUF

Vajthó László: Húsz évem a Markóban. Egy műkedvelő könyvkiadó tanár jegyzetei. Bp., 1946, Magyar Könyvnap - Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos.
21390.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF