Joszif Brodszkij: Gyűjtőknek való. Esszék. Vál.: M. Nagy Miklós. Ford.: Erdélyi Annamária, Gy. Horváth László et alii. Bp., 1998., Európa. Kiadói papírkötés.
Szili Leontin: Magányos sziget. A szerző, Szili Leontin (1901-1987) író, dramaturg által DEDIKÁLT példány! Bp.,[1944.], Athenaeum, 322 p. Első magyar kiadás! Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
F. W. Bain: Holdsarló. Hindu szerelmi történet a szanszkrit kézirat nyomán. Ford.: Baktay Ervin. Bp.,[1918.], Rózsavölgyi,(Korvin-ny.), 243+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
Cserháti Csupkó Lajos - Szunyogh Árpád: Száz humoros konferansz. Bp.,én.,Kókai Lajos, 107+1 p. Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen szakadással.
Dunkel Norbert: A világ urai. Visszaemlékezések és intimitások világhírű művészek életéből, számos ismeretlen levéllel. - - emlékiratai. Bp., [1933], szerzői kiadás (Kir. M. Egyetemi Ny.), 294+(2) p. A címlap vitéz Bajor-Bayer Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, néhány foltos lappal.