A fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek I-II. számú jegyzéke. [Budapest], 1946. Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat Rt.) 72 p.; 63 + [1] p. Az Ideiglenes Nemzeti Kormány az 530/1945. M. E. számú, 1945. február 26-án kelt rendelet alapján betiltotta a fasiszta és/vagy szovjetellenes sajtótermékek forgalmazását, illetve intézkedett azok bevonásáról, első körben a könyvtárakból, közgyűjteményekből. Az indexre tett munkák között politikai pamfletek, antiszemita írások éppúgy szerepeltek, mint a Tanácsköztársaság emlékéről, illetve a szovjet és bolsevik politikáról, társadalommodellről, propagandáról kedvezőtlenül nyilatkozó művek, zeneművek, a bolsevik vagy szovjet terrorra bármilyen módon utaló plakátok, zeneművek, publicisztikai, tudományos vagy irodalmi művek. Példányunk a második, javított kiadásból való. I. jegyzék: Magyar nyelvű könyvek - Német nyelvű könyvek - Olasz nyelvű könyvek - Francia, angol, spanyol és más nyelvű könyvek - Magyar nyelvű hírlapok és folyóiratok - Német és más nyelvű hírlapok és folyóiratok. II. jegyzék: Magyar nyelvű könyvek - Német nyelvű könyvek - Francia, olasz és egyéb nyelvű könyvek - Aprónyomtatványok - Hírlapok és folyóiratok - Zeneművek - Helyreigazítások és törlések. Mindkét füzeten hatósági bélyegzővel hitelesített, felbontott papír zárószalag. Fűzve, egységes, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
Dr. Beöthy Zsolt: Esztetika. A tragikum és a tragikai művészet. - - egyetemi ny. r. tanár előadásai után jegyezte és kiadta: Csobán András. Bp., 1904, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 383+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány lap széle kissé sérült. Az utolsó lapokon kézzel írt névmutatóval.
Tóth Szabolcs Töhötöm: Első leütés. Gyakorlati újságírás nem csak kezdőknek. Bp., 2011, Másfél Flekk Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.