Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

A fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek I-II. számú jegyzéke. [Budapest], 1946. Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya (Szikra Irodalmi és Lapkiadóvállalat Rt.) 72 p.; 63 + [1] p. Az Ideiglenes Nemzeti Kormány az 530/1945. M. E. számú, 1945. február 26-án kelt rendelet alapján betiltotta a fasiszta és/vagy szovjetellenes sajtótermékek forgalmazását, illetve intézkedett azok bevonásáról, első körben a könyvtárakból, közgyűjteményekből. Az indexre tett munkák között politikai pamfletek, antiszemita írások éppúgy szerepeltek, mint a Tanácsköztársaság emlékéről, illetve a szovjet és bolsevik politikáról, társadalommodellről, propagandáról kedvezőtlenül nyilatkozó művek, zeneművek, a bolsevik vagy szovjet terrorra bármilyen módon utaló plakátok, zeneművek, publicisztikai, tudományos vagy irodalmi művek. Példányunk a második, javított kiadásból való. I. jegyzék: Magyar nyelvű könyvek - Német nyelvű könyvek - Olasz nyelvű könyvek - Francia, angol, spanyol és más nyelvű könyvek - Magyar nyelvű hírlapok és folyóiratok - Német és más nyelvű hírlapok és folyóiratok. II. jegyzék: Magyar nyelvű könyvek - Német nyelvű könyvek - Francia, olasz és egyéb nyelvű könyvek - Aprónyomtatványok - Hírlapok és folyóiratok - Zeneművek - Helyreigazítások és törlések. Mindkét füzeten hatósági bélyegzővel hitelesített, felbontott papír zárószalag. Fűzve, egységes, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
21199.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szertartáskönyv. Magyarországi Symbolikus Nagypáholy. hn., én., nyn.,71 p. Az 1912-es könyv reprint kiadása.
21200.

Rufpreis:
2 400 HUF

Ely Culbertson: A kontrakt bridzs kék könyve. Magyarrá átdolgozta: Kenedi Sándor. Bp., én., Révai. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel.
21201.

Rufpreis:
2 000 HUF

Elbert Endre: Árnyékban. DEDIKÁLT! Bp.,[1940.],Magyar Vöröskereszt Egylet Szociális Osztálya, 148 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval.
21202.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dr. Beöthy Zsolt: Esztetika. A tragikum és a tragikai művészet. - - egyetemi ny. r. tanár előadásai után jegyezte és kiadta: Csobán András. Bp., 1904, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 383+(3) p. Stencilezéssel sokszorosított egyetemi jegyzet. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, néhány lap széle kissé sérült. Az utolsó lapokon kézzel írt névmutatóval.
21203.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ötnyelvű könyv- és papírrestaurálási szakszótár. Bp., 1997, OSZK. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
21204.

Rufpreis:
6 000 HUF

21205.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Tóth Szabolcs Töhötöm: Első leütés. Gyakorlati újságírás nem csak kezdőknek. Bp., 2011, Másfél Flekk Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
21206.

Rufpreis:
5 000 HUF

Sándor György: A 20. század idill-kollázsa. DEDIKÁLT! 1999, Kairosz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21207.

Rufpreis:
4 000 HUF

Egy doboznyi kézimunka könyv, hímzés, varrás, szabászat, stb mind különféle. Összesen kb 40 db
21208.

Rufpreis:
6 000 HUF

Bitó László 6 műve. Mind a szerző, Bitó László (1934-2021) író, kutatóorvos által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példányok.   Ábrahám és Izsák. Ford.: Rakovszky Zsuzsa. Bp., 1998, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés.;   Izsák tanítása. hn., 2000, Argumentum. Kiadói kartonált papírkötés.;   Sámson. A vadon fia. Bp., 2018., Noran Libro. Kiadói kartonált papírkötés.;   A Názáreti Izsák. Jézus a poklok tornácán. hn., 2002., Argumentum. Kiadói kartonált papírkötés.;   Bitó László: Áldott vagy, Káin. Regény Heller Ágnes utószavával. hn., 2009., Argumentum. A borító Szkysznian Wanda munkája. Kiadói kartonált papírkötés.  A Názereti Izsák. Jézus elmélkedése a poklok tornácán. Bibliai esszéregény. Nulladik kiadás. (A befejezetlen kézirat fénymásolatának 53. példánya.) hn., 2001., Argumentum. Spirálkötés.
21209.

Rufpreis:
3 000 HUF

21210.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF