Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Márai Sándor 3 műve (+ 1 tanulmánykötet): Válás Budán. Bp., 1945, Révai. Kiadói félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval. + A hang. Sértődöttek I. köt. Bp., 1947, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. + A gyertyák csonkig égnek. Bp., 2023, Helikon. Kiadói papírkötés, a lapok egy részén kisebb folttal, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel. + Fried István: ,,...egyszer mindenkinek el kell menni Canudosba". (Tanulmányok az ismeretlen Márai Sándorról). Bp., 1998, Enciklopédia. Kiadói papírkötés.
21211.

Rufpreis:
2 000 HUF

Közhasznú esmeretek tára.A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. II köt.:Baco-Canonisatio. Pest, 1831, Wigand Ottó (Landerer-ny.), 582 p. Korabeli, aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó táblán a borítás sérült, névbejegyzéssel.
21212.

Rufpreis:
4 000 HUF

A magyar irodalom története I. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. Bp., 1906, Athenauem, kopott, sérült félbőr kötés.
21213.

Rufpreis:
4 000 HUF

Eco, Umberto: Kant és a kacsacsőrű emlős. Bp., 1999, Európa. Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
21214.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tátrai Vilmos: Hegedűszó alkonyatban. Tátrai Vilmos lánya, Tátrai Zsuzsanna (1945?) magyar néprajzkutató, a néprajztudomány kandidátusa, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézete Folklór Témacsoportjának tudományos főmunkatársa, a kötet szerkesztője által DEDIKÁLT példány! Bp., 2001, Klasszikus Jazz Kiadó. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21215.

Rufpreis:
4 000 HUF

Flaviano Puliti - Giorgio Corsarini: Unitema. Olasz nyelven. Papírmappában, 21 sztl. lev.+10 t. +1 sztl. lev. Számozatlan példány.
21216.

Rufpreis:
2 000 HUF

Az Erdélyi Szépmíves Céh jubileumi díszkiadása, 4 kötet: Kós Károly: Az országépítő.; Áprily Lajos: A láthatatlan írás.; Kovács László (szerk.): Séta bölcsőhelyem körül.; Kemény János: Kokó és Szokrátesz. Kolozsvár, [1934-1940], Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, kissé foltos borítókkal.
21217.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Jókai Anna: Az ifjú halász és a tó. Összegyűjtött novellák. A szerző, Jókai Anna (1932-2017) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány! Bp.,1992, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés.
21218.

Rufpreis:
2 000 HUF

Richard Bienstock: Aerosmith. A bostoni rosszfiúk részletes, illusztrált története. Ford.: Varga Csaba. Bp., 2021, Álomgyár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21219.

Rufpreis:
3 000 HUF

Martin Popoff: AC/DC. Albumról albumra. Ford.: Farkas Sylvia. Bp., 2021, Álomgyár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
21220.

Rufpreis:
3 000 HUF

Esterházy Péter 3 darab könyve: Találunk szavakat, Kis magyar pornográfia, Hrabal könyve + Kulcsár Szabó Ernő: Esterházy Péter. Utóbbi kissé foltos lapokkal.
21221.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sík Sándor 3 darab könyve: A százgyökerű szív, Őszi fecske, Himnuszok könyve + Madonna könyv. Híres festők hatvan mestermunkája Sík Sándor versével.
21222.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF