Poe, Edgar Allan: Arthur Gordon Pym, a tengerész. Ford.: Tiszay Andor. A kaland klasszikusai. Bp., [1943], Forrás, 189+(3) p. A borító Sebők Imre munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon sarokhiánnyal.
Barsi Ödön: El Dorado. Történelmi kalandregény. Bp., [1944], Forrás, 172+(4) p. Első kiadás. A borító Sebők Imre munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal.
Dr. Szilasi Jakab: Czukrok, czukros anyagok és megvizsgálásuk. Bp., 1892, K. M. Természettudományi Társulat. Félvászon kötés, címlap hiányzik, kissé kopottas állapotban.
Jónás János - Schack Béla: Kis kereskedelmi levelező. Kereskedő tanonciskoláknak. Bp., 1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 2 sztl. lev.+ 176 p.+ 5 (kihajtható mellékletek) t. Átkötött egészvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, kissé vetemedett kötéstáblákkal. (Ritka!)
Ady Endre: Vér és arany. Bp., 1919, Pallas, 156+(2) p. Ötödik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, ragasztott gerinccel, részben szétváló fűzéssel, tulajdonosi bejegyzéssel.
Eősze László: Kodály Zoltán élete képekben. A művész, Kodály Zoltán (1882-1967) zeneszerző által ALÁÍRT példány! Bp., 1957, Zeneműkiadó, 48 p.+26 t. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, ajándékozási sorokkal, benne az aláíró személy, Kodály Zoltánra utaló résszel.