Gedeon Borsa - István Käfer: Az Országos Széchényi Könyvtár régi cseh és szlovák nyelvű nyomtatványainak katalógusa 1800-ig. Catalogus librorum veterum usque ad annum 1800 in linguae Bohemica et Slavaca impressorum quae in Bibliotheca Nationali Hungariae de Francisco Széchenyi nominata asservantur. Katalóg starych ceskych a slovenskych tlací do roku 1800 v Országos Széchenyi Könyvtár v Budapesti. Bp., 1970, OSZK. Kiadói papírkötés. Megjelent 900 példányban.
Tordai Ányos - Magasi Artur: Magyar olvasókönyv a gimnáziumok és leánygimnáziumok III. osztálya számára. Szerk.: Dr. - - és Dr. - - . Bp., 1937, Franklin - Kir. M. Egyetemi Nyomda, 222 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, egy javított lappal. "Héber Ref. Reálgimnázium Ungvár" és "A Felvidékért Horthy Miklósné Magyarország Kormányzója Hitvesének Védnöksége Alatt Folyó "Magyar A Magyarért" Mozgalom Ajándéka." bélyegzésekkel.
1876-tól 1928 június végéig megjelent polgári iskolai közlönyök ismertetése, repertóriuma, a közlönyök cikkíróinak névjegyzéke. Szerk.: Győri Vilmos. Bp., 1929, Országos Polgári Iskolai Tanáregyesület, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 218 p. Kiadói papírkötés, leszakadt borítóval, sérült, hiányos gerinccel, sérült kötéssel.
Proszwimmer Klára: A francia ifjúsági irodalom a XVIII. században és a XIX. század elején. Bibliothéque de l'institut francais á l'université de Budapest 40. Bp., 1939, (Fővárosi-ny.), 108 p. Kiadói papírkötés. + Palos Bernardin: Irodalmunk ismertetése a XIX. század-eleji német folyóiratokban. Pécs, 1929, Dunántúl Egyetemi Nyomdája, 76 p. Kiadói papírkötés, a borító a gerincen kissé szakadt. Felvágatlan lapokkal.
Pitigrilli: A 18 karátos szűz. Fordította: Gáspár Miklós. Budapest, 1933, Nova Irodalmi Intézet, 239 p. Kiadói illusztrált papírkötésben, Pályi Jenő illusztrációjával. Kötéstábla ragasztása elvált, gerinc kissé sérült
Kerényi, Karl: Pythagoras und Orpheus. Albae Vigiliae Heft II. Amsterdam, 1940., Pantheon. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval és foltos lapszélekkel.
H. Starke: Wie ich den Buchhandel erlernte. Ein Versuch, das Technische wie das Geistige im Buchhandel auf unterhaltende Art anschaulich zu machen. Leipzig, én., Gustav Uhl. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Palos Bernardin: Irodalmunk ismertetése a XIX. század-eleji német folyóiratokban. Pécs, 1929, Dunántúl Egyetemi Nyomdája, 76 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval. Felvágatlan lapokkal.
A Mercurius Veridicus ex Hungaria három száma 1710-ből. A Magyarhoni Ev. Egyetemes Egyház "Báró Podmaniczky Géza és hitvese, szül. Gr. Dégenfeld-Schomberg Berta Könyvtárában." Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 12 sztl. lev. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.