Magyar földmérők arcképcsarnoka. A grafikus, Basilides Sándor (1901-1980) által DEDIKÁLT! Szerk.: Raum Frigyes. Bp., 1976, Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat. Kiadói egészvászon-kötésben.
Illyés Gyula: Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Budapest, (1945). Sarló kiadás (,,Pátria" Nyomda Rt.) 47 + [1] p. Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért nem jelenhetett meg a Nyugatban. Oldalszámozáson belül Szőnyi István három egész oldalas illusztrációjával. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
Mühlbeck Károly: Mühlbeck Károly vidám fejlécei. [Budapest], (1935). Uj Idők Szerkesztősége [4] p. + 78 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. Mühlbeck Károly (1869-1943) grafikusművész, karikaturista a századforduló és a századforduló utáni évek meghatározó grafikusművésze. Ifjúsági könyvek illusztrációi mellett hetilapoknak is készített szatirikus rajzokat. Az Uj Idők képes családi folyóirat az 1910-es évektől közölt a lap felső ötödében vidám karikatúrákat, mely a kor visszásságait, társadalmi jelenségeit örökítette meg. Karikatúra-albumunkhoz Herczeg Ferenc főszerkesztő írt előszót. Néhány oldalon apró foltosság. Zsinórral fűzött, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.