Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Magyar földmérők arcképcsarnoka. A grafikus, Basilides Sándor (1901-1980) által DEDIKÁLT! Szerk.: Raum Frigyes. Bp., 1976, Budapesti Geodéziai és Térképészeti Vállalat. Kiadói egészvászon-kötésben.
21490.

Rufpreis:
1 000 HUF

21491.

Rufpreis:
1 000 HUF

21492.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kiss Jenő: A magyar könyvtárak. Bp., 1988, Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21493.

Rufpreis:
1 000 HUF

Heltai Gáspár: Háló. Kolozsvár 1570. Régi Magyar Könyvtár 36. Bp., 1915., Magyar Tudományos Akadémia. Átkötött félvászon-kötésben,
21494.

Rufpreis:
2 000 HUF

Illyés Gyula:  Hősökről beszélek... Szőnyi István képeivel. Budapest, (1945). Sarló kiadás (,,Pátria" Nyomda Rt.) 47 + [1] p. Illyés Gyula költeménye először 1933-ban jelent meg, Erdélyben, a szerző nevének feltüntetése nélkül. Az új kiadás előszavában Illyés Gyula a hosszú költemény születésének körülményeit részletezi, illetve indokolja, hogy a Babits esztergomi házában született költemény miért nem jelenhetett meg a Nyugatban. Oldalszámozáson belül Szőnyi István három egész oldalas illusztrációjával. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
21495.

Rufpreis:
2 400 HUF

Mühlbeck Károly:  Mühlbeck Károly vidám fejlécei. [Budapest], (1935). Uj Idők Szerkesztősége [4] p. + 78 t. (kétoldalas). Haránt alakú album. Mühlbeck Károly (1869-1943) grafikusművész, karikaturista a századforduló és a századforduló utáni évek meghatározó grafikusművésze. Ifjúsági könyvek illusztrációi mellett hetilapoknak is készített szatirikus rajzokat. Az Uj Idők képes családi folyóirat az 1910-es évektől közölt a lap felső ötödében vidám karikatúrákat, mely a kor visszásságait, társadalmi jelenségeit örökítette meg. Karikatúra-albumunkhoz Herczeg Ferenc főszerkesztő írt előszót. Néhány oldalon apró foltosság. Zsinórral fűzött, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
21496.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dallos Sándor: Dunántúli legendás könyv. Bp., Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21497.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Petri György versek. 1971-1995. Petri György művei. Pécs,1996,Jelenkor Kiadó. Kiadói papírkötés.
21498.

Rufpreis:
2 800 HUF

Lisztóczky László: Ég és föld közt lebegő örök gyermek. Dsida Jenő pályaképe. Eger, Pomáz, 2020. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21499.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ambrus Zoltán: Mozi Bandi kalandjai. Bp., Tolnai. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21500.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Farkas Ferenc: Szürke távlat. Arad, 1895, Gyulai István. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
21501.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF