Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Fáy András szépirodalmi összes munkái. III köt.: A Bélteky-ház. Tanregény. I. kötet. ] Pest, 1844, Geibel Károly, 340 p. Kiadói egészvászon-kötés, posessori bejegyzéssel
21476.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

[Kendi Miklós]: Grafológus automata. Minden kézírásból őszinte jellemrajzot készít. 126264 sz. magyar szabadalom. Bp., [1939], szerzői kiadás (Athenaeum-ny.), 7+(1) p.+ XXI (írásminta-mellékletek, hártyapapíron) t. Kiadói tűzött papírkötés.
21478.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fáy András szépirodalmi összes munkái.V III köt.: A Régi pénzek vagy az erdélyiek Magyarországban. Bélteky-ház. Tanregény. I. kötet. ] Pest, 1844, Geibel Károly, 239p. félvászon-kötés,
21479.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Mitológiai enciklopédia I-II. köt. Főszerk.: Sz. A. Tokarev. Bp., 1988, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, helyenként összeragadt lapokkal.
21480.

Rufpreis:
3 000 HUF

21481.

Rufpreis:
3 000 HUF

Leopold Mozarts Briefe an seine Tochter. Im Auftrag der Mozartgemeinde in Salzburg hrsg. Otto Erich Deutsch und Bernhard Paumgartner. Salzburg - Leipzig, 1936, Verlag Anton Pustet. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötésben.   A salzburgi Mozartgemeinde (Internationale Stiftung Mozarteum (ISM)) igazgatója, Prof. Josef Huttary (1871-1967) és titkára Alfed Heidl által a Wiener-Mozargemeinde elnöknőjének, a pozsonyi születésű szoprán énekesnőnek, Johanna Hartenau - Battenberg grófnőnek (1865-1951, Johanna Loisinger) részére szóló ajándékozási sorokkal, autográf aláírásokkal.   Johanna Loisinger férje I. Sándor bolgár fejedelem (1857-1893), született Alexander von Battenberg herceg, aki 1879-1886 között Bulgária fejedelme volt.
21482.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Gróf Dessewffy József bizodalmas levelezése Kazinczy Ferenczczel 1793-1831. III. köt. Kiadta: Kazinczy Gábor. Gróf Dessewffy József irodalmi hagyományai I. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2 sztl. lev.+ 389p. + hozzákötve: Kazinczy Ferenc levelezése Berzsenyi Dániellel 1808-1831. Pest, 1860 Heckenast 274p. félvászon-kötésben,
21483.

Rufpreis:
8 000 HUF

Mai magyar költők. A fiatal magyar költőnemzedék negyven lírikusának versei. Összeáll. és a bevezetést írta: Dr. Vajthó László. Bp.,1941, Dante. Kiadói félvászon-kötés, Benne József Attila, Dsida Jenő, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor, Radnóti Miklós, Faludy György és mások verseivel. Számozott példány 130/150. Kiadói egészvászon kötésben javított gerinccel
21484.

Rufpreis:
3 000 HUF

Modern könyvtár: Költői művek: Kosztolányi Dezső: A szegény kisgyermek panaszai, Berde Mária, Somlyó Zoltán, Giosué Carducci, Reinitz Béla versei. (közöttük első megjelenésekkel) Bp., é.n. Athenaeum Kiadói, kissé kopott félvászon kötésben
21486.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., [1936], Szép Szó-Cserépfalvi. A Szép Szó irodalmi folyóirat különszáma, József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. történeti tárgyú érdekes írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben, kijáró elülső szennylappal, jó állapotban.
21487.

Rufpreis:
1 200 HUF

Tevan Andor: A könyv évezredes útja. Bp., 1956, Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó, kopott félvászon kötés, sérült papír védőborítóval.
21488.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nádai Pál: Az Universitas nyomdája. Nagyszombat - Buda - Pest. Bp., é.n., Bíró Miklós. Kiadó papírkötésben, borító sérült és lejár.
21489.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF