Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Az Ezeregy Éjszaka könyve, 9 db füzet (I./1., I./3., I./4., I./5., I./6., I./7., I./8., II./1., II./2.) [Bp.], é.n, [Genius]. Helbing Ferenc, Pólya Tibor, Prihoda István illusztrációival. Átkötött papírkötésben, változó állapotban, sérülésekkel, hiányzó címlappal.
21464.

Rufpreis:
8 000 HUF

Saáry Éva (1929-2014) geológus, utazó, költő, író, festő- és fotóművész, irodalmi szervező által 5 könyv. + 2 számozott kiadás (1. számú és 19. számú) + 1 egyéb könyv. Összesen 8 kötet. Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
21465.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

21466.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Kozaryn, Zofia:  La lingua polacca. Grammatica - Esercizi - Letture. Torino, (1938). Societa Editrice Internazionale (Impronta Stabilimento Grafico). 11 + [1] + 662 + [2] p. Lengyel nyelvkönyv olasz anyanyelvűek számára a kezdetektől középfokú szintig, nyelvtani összefoglalókkal, feladatokkal és olvasmányokkal. A kötet végén részletes tárgymutató. Az első előzéken régi ajándékozási, az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. (Publicazioni dell'Istituto di Cultura Polacca, No. 1.) Aranyozott gerincű korabeli félmaroquin kötésben. Dekoratív, szép példány.
21467.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Aszlányi Károly:  Aludni is tilos. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1935). Nova Irodalmi Intézet (Friedmann Á. ny.) 335 + [1] p. Első kiadás. Az első nyomtatott oldalon a szerző saját kezű aláírása. Aszlányi Károly (1908-1938) író, újságíró. A humoros írásairól ismert Aszlányi Károly számos könyvét jelentette meg a két világháború közti minőségi ponyvakiadást gondozó Nova Irodalmi Intézet. Fantasztikus felütéssel kezdődő, spekulatív regénye főhőse egy szép reményű mérnök, Tóth Flórián, akinek különös képessége a leglehetetlenebb körülmények közötti álomba zuhanás. A humorosnak tűnő alapötlet azonban itt egy különös, melodramatikus fordulatokkal bíró társadalmi látlelet a kortárs Budapestről. A munka gondos alapossággal dolgozza ki Budapest szokatlan arculatát, ennek megfelelően a regény az 1930-as évek Budapestjének sajátos bédekkerként is forgatható. Aranyozott gerincű, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
21468.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
9

Simon István:  Gyümölcsoltó. Versek 1949-1963. Budapest, 1964. Magvető Könyvkiadó (Szegedi Nyomda Vállalat). 1 t. (címkép) + 398 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Rusvay Tibornak szeretettel: Simon István". Simon István (1926-1975) költő, szerkesztő, országgyűlési képviselő, a Színművészeti Főiskola magyartanára. Gyűjteményes verseskötete karrierlépésekkel elismert politikai ódái jelentős részét közli. Tezla 4527. Prov.: Rusvay Tibor. [Rusvay Tibor (1926-2000) Déry-díjas irodalmár, pedagógus, váci helytörténész.] Kiadói egészvászon kötésben, enyhén hiányos, javított kiadói védőborítóban.
21469.

Rufpreis:
4 000 HUF

21470.

Rufpreis:
5 000 HUF

Veres Péter:  Próbatétel. Elbeszélések. (Dedikált.) [Budapest], 1951. Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum ny.) 154 + [2] p. Dedikált: ,,Dömötöréknek szeretettel Veres Péter. Budapesten, 1951. aug. 31". Veres Péter novellagyűjteménye a mezőgazdasági kollektivizálás problémakörét tematizálja, a gyűjtemény először 1950-ben jelent meg, példányunk a negyedik kiadásból való. Tezla 4057. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén elszíneződött kiadói borítóban. Jó példány.
21471.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Juhász Gyula:  Juhász Gyula összegyűjtött versei. [Budapest], 1943. Szukits Könyvkiadó (Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt.) 399 + [1] p. Juhász Gyula verseskötetét Tolnai Gábor szerkesztette. A szerkesztő az utószóban ígéretet tesz egy következő, már a prózai életművet is közzé tevő Juhász Gyula-összes megjelentetésére, az azonban csak évtizedekkel később, és másik kiadónál jelent meg. Tezla 1635. Aranyozott kiadói félvászon kötésben, feliratozott, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
21472.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Erdélyi Tudományos Intézet 3 száma: Csík Lajos - Kállay Ernő: Vércsoportvizsgálatok kalotaszegi községekben. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borító széle kissé foltos és tollas szám bejegyzéssel. + Enyedi György: Gismunda és Gisquardus széphistóriája. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borító széle kissé foltos. + Biró Vencel: Gróf Mailáth Gusztáv Károly püspök a román szenátusban. Kolozsvár, 1942, Minerva Rt. Kiadó papírkötésben, borítón tollas szám bejegyzéssel.
21473.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ujabb kori ismeretek tára. Tudományok és politikai társas élet encyclopaediája. II. kötet. Pesten, 1850, Heckenast Gusztáv, VI+666 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel.
21474.

Rufpreis:
4 000 HUF

Ujabb kori ismeretek tára. Tudományok és politikai társas élet encyclopaediája. V. kötet. Pesten, 1853, Heckenast Gusztáv, VIII+664 p. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzéssel.
21475.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF