Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Heinrich von Kleist: Amphitryon. Vígjáték Moliére nyomán. Ford.: Szabó Lőrinc. Az elülső borító elején a fordító, Szabó Lőrinc (1900-1957) Kossuth-díjas költő, műfordító autográf bejegyzésével, köztük névbejegyzésével, címével és a lánya, Gáborjáni Szabó Klára (1923-1972) színésznő telefonszámával. Bp.,[1939.],Singer és Wolfner, 97+3 p. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal (49. oldaltól.)
21175.

Rufpreis:
5 000 HUF

Cs. Szabó László: Erdélyben. (Bp., 1940), Nyugat, 120 p. Első kiadás. A borító Lengyel Lajos munkája. Kiadói papírkötés, sérült kiadói papír védőborítóban, egy-két lap kissé foltos.
21176.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nemes Mihály:  A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban. Rajzolta és írta Nemes Mihály. Pozsony-Budapest, (1902). Stampfel Károly kiadása (Eder István ny., Pozsony). 103 + [1] p. Első kiadás. Viselettörténeti kismonográfiánk szövegét oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséri, mely bemutatja a magyar viselet történeté a honfoglalás előtti időktől az 1960-as évekig. Az enyhén foltos címlevél verzóján kisebb erősítés, néhány oldalon aláhúzások, széljegyzetek. (Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár, 147-148. szám.) --- Hozzákötve: Rakodczay Pál:  Dramaturgia. Pozsony-Budapest, 1902. Stampfel Károly kiadása (Wigand F. K. ny., Pozsony). 68 + [4] p. (Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár, 107. szám.) --- Hozzákötve: Schmidt Márton:  Lélektan. Budapest, 1911. Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal - Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Korvin Testvérek ny.) 68 p. Schmidt Márton (1865-1932) bölcseleti doktor, főgimnáziumi tanár illusztrált, bevezető jellegű munkájának első kiadása a Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 109. köteteként, 1902-ben jelent meg. Példányunk a második kiadásból való. --- Hozzákötve: Schmidt Márton:  Logika. Budapest, 1911. Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal - Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Korvin Testvérek ny.) 64 p. Schmidt Márton (1865-1932) bölcseleti doktor, főgimnáziumi tanár illusztrált, bevezető jellegű munkájának első kiadása a Stampfel-féle tudományos zsebkönyvtár 80. köteteként, 1901-ben jelent meg. Példányunk a második kiadásból való. ? Tudományos kolligátumunk három művének címlapján régi tulajdonosi bejegyzés, az első előzéken kézzel írt tartalomjegyzék, a kötet fűzése a hátsó előzéke előtt meggyengült. Feliratozott, enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21177.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gáspár Sándor: Dani. Kádár Jánosnak DEDIKÁLT! H.n., 1975. Vászonkötésben, jó állapotban.
21178.

Rufpreis:
3 000 HUF
31

Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. (Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(1) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Fehér Béla, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói kartonált papírkötés. foltos borító, foltos lapokkal.
21179.

Cs. Szabó László: Egy gondolat bánt engemet... Fáy Dezső 12 kőrajzával. (Bp., 1936), Magyar Bibliofil Szövetség, 57+(1) p. Névre szóló példány (,,Ez a példány készült Fehér Béla, a Magyar Bibliofil Szövetség rendes tagja számára"). Kiadói kartonált papírkötés.
foltos borító, foltos lapokkal.

Rufpreis:
1 200 HUF

Tormay Cecile: Virágok városa - Szirének hazája. Jaschik Álmos rajzaival. (Bp.), 1935, Genius, 189+(1) p. Első kiadás. Kiadói zsinórfűzéses, hártyapapír borítású kartonált kötésben, kopott borítóval, laza fűzéssel, ex libris-szel.
21180.

Rufpreis:
2 400 HUF

Poe, Edgar Allen - Felvidéki, András (ill.):  The Raven. Foreword by Lajos Borda and Ádám Bősze. Illustrated by András Felvidéki. [A 42. Nemzetközi Antikváriumi Kongresszus alkalmából megjelent angol nyelvű kiadvány] (Zebegény, 2016. Borda Antikvárium. Nalors Grafikai Műhely, Vác). [44] p. Egyetlen kiadás. Az 1947-ben alakult Nemzetközi Antikváriumi Szövetség (International League of Antiquarian Booksellers - ILAB) Budapesten tartotta 42. kongresszusát, 2016-ban. Az összesen 150 példányban készült, angol nyelvű bibliofil kiadványunk a kongresszus résztvevői számára készült, Felvidéki András grafikusművész színes rajzaival. Borda Lajos és Bősze Ádám antikváriumi vezetők az előszóban kitérnek rá, hogy az ünnepi kiadványhoz miért éppen Edgar Allen Poe ,,Holló" című költeményét választották. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Szép példány.
21181.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szinnyei József: Magyar írók élete és munkái I-XIV. köt. Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése Utánnyomat Sorozata. Bp., 1980-1981., Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötésben
21182.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

Téka sorozat 47 kötete. Bukarest, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötések, változó állapotban, közte kopott borítókkal.
21183.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Kós Károly: Erdély. Kulturtörténeti vázlat. Bp.,[1929.],Genius,(Révai-ny.), 88 p.+60 (Erdély témájú linómetszetek 38 levélen) t. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm.
21184.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Kós Károly: Varju-nemzetség. Bp., 1937, Révai. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, ex libris-szel: Szücs, Pál (1906 - 1969): "Ex libris Dr. Stéger Béla No. 396", klisé, papír, jelzett a dúcon, 13x6 cm
21185.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kós Károly: Kalotaszeg. Bp., 1938, Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben.
21186.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF