Képes Géza: Népi-nemzeti klasszikus költészetünk kialakulásához. A szerző, Képes Géza (1909-1989) József Attila-díjas költő, műfordító, a Magvető Könyvkiadó egyik alapítója és igazgatója által, az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat: Irodalomtörténeti Közlemények 1962. 4. sz. Bp., 1962., Akadémiai-ny.,401-420 p. Kiadói papírkötés.
Duczynska Ilona: Theodor Körner és katonapolitikai vita a Schutzbund kérdésében. (1927-1933.) A szerző, Duczynska Ilona (1897-1978) újságíró, nyelvész, mérnök, történész által, az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Bp., Akadémiai-ny.,91-135+1 p. Kiadói papírkötés.
Mátrai László: Jellemtan. (Karakterológia.) Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 4. Bp.,1943, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötés aranyozott gerinccel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzéssel, a gerincen címkenyomokkal.
Muhammad an-Nefzawi: Az illatos kert. Ford.: Kiss Imre. Bp., 1983, Medicina. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Tormay Cecile: Magyar legendárium. Assisi Szent Ferenc kis virágai. Tormay Cecile Művei IV. Bp., 1939, Singer és Wolfner, 145+(3) p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel.