Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

Február hatodika. Előjáték. Írta: a Kisfaludy-Társaságnak egy régi tagja. Pest, 1862, Emich Gusztáv. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21259.

Rufpreis:
2 000 HUF

Képes Géza: Népi-nemzeti klasszikus költészetünk kialakulásához. A szerző, Képes Géza (1909-1989) József Attila-díjas költő, műfordító, a Magvető Könyvkiadó egyik alapítója és igazgatója által, az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat: Irodalomtörténeti Közlemények 1962. 4. sz. Bp., 1962., Akadémiai-ny.,401-420 p. Kiadói papírkötés.
21260.

Rufpreis:
2 000 HUF

Duczynska Ilona: Theodor Körner és katonapolitikai vita a Schutzbund kérdésében. (1927-1933.) A szerző, Duczynska Ilona (1897-1978) újságíró, nyelvész, mérnök, történész által, az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Bp., Akadémiai-ny.,91-135+1 p. Kiadói papírkötés.
21261.

Rufpreis:
2 000 HUF

Orczy Emma bárónő: Az okos Pimpernel. Bp., [1943], Forrás, 204 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes borítóval.
21262.

Rufpreis:
2 000 HUF

Páskándi Géza: Az eb olykor emeli lábát. Párbeszédek, színjátékok. DEDIKÁLT! Bukarest, 1970, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinc, sérült papír védőborító, kopottas állapotban.
21263.

Páskándi Géza: Az eb olykor emeli lábát. Párbeszédek, színjátékok. DEDIKÁLT!
Bukarest, 1970, Kriterion. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinc, sérült papír védőborító, kopottas állapotban.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dávid Antal: Bábel és Assur története II. Bp., 1928, Szent István Társulat. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
21264.

Rufpreis:
1 200 HUF

Mátrai László: Jellemtan. (Karakterológia.) Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 4. Bp.,1943, Országos Közoktatási Tanács. Kiadói félvászon-kötés aranyozott gerinccel, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, régi intézményi bélyegzéssel, a gerincen címkenyomokkal.
21265.

Rufpreis:
1 600 HUF

Muhammad an-Nefzawi: Az illatos kert. Ford.: Kiss Imre. Bp., 1983, Medicina. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21266.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fröhlich János: Detektívhősök. Igaz történetek az életből. Bp., [1914], Magy. Keresk. Közlöny (Tolnai-ny.), 240 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel.
21267.

Rufpreis:
1 000 HUF

Tormay Cecile: Magyar legendárium. Assisi Szent Ferenc kis virágai. Tormay Cecile Művei IV. Bp., 1939, Singer és Wolfner, 145+(3) p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel.
21268.

Rufpreis:
1 000 HUF

Illés Endre: Gerllérthegyi éjszakák. DEDIKÁLT! Bp., 1965, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
21269.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szomaházy István: Egy kém története. Bp., 1915, Singer és Wolfner. Kiadói bordázott gerincű félbőr kötés, kopottas állapotban.
21270.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF