Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 518

cca XIX. sz. eleje /(1813?) Herepei János emlékére írt versek, írások...stb. Nagyrészt a református kollégiumhoz köthető személyek/tanárainak a tollából. Feltehetőleg: "Herepei János emlékezete." Két 'fejezettel: 'Egy igaz ékesen szollónak hasznos papnak derék professornak az idvezult Herepei Jánosnak urnája. Tanítványai háládatosságával meg-koszoruzva." (Szerzők: Herepei Károly, Sebestyén J'ózsef, Sofalvi János, Jakabházi Dániel, Szász István, Weress György, Gergelly Sándor, Szentes István, Kiss János, Kováts István, Szilágyi Ferentz, Cs. Kis Imre, Réti Szabó Jó'sef, Bányai Sámuel, Páll István, Tantsi Nagy Sándor, Hegedüs Jó'sef, Füzesi József,Csontos István, Sándor 'Sigmond.) és 'Hivatalt kezdö beszédek, a' Kolosvári Ref. Kolégyomban tanuló nemes ifjusághoz." hn.,én., nyn., 128 p. Papírkötés, feltehetőleg nem teljes, kis lapszéli, a szöveget nem érintő hiányokkal, foltos. Rendkívül ritka!
21163.

cca XIX. sz. eleje /(1813?) Herepei János emlékére írt versek, írások...stb. Nagyrészt a református kollégiumhoz köthető személyek/tanárainak a tollából. Feltehetőleg:
"Herepei János emlékezete." Két 'fejezettel: 'Egy igaz ékesen szollónak hasznos papnak derék professornak az idvezult Herepei Jánosnak urnája. Tanítványai háládatosságával meg-koszoruzva." (Szerzők: Herepei Károly, Sebestyén J'ózsef, Sofalvi János, Jakabházi Dániel, Szász István, Weress György, Gergelly Sándor, Szentes István, Kiss János, Kováts István, Szilágyi Ferentz, Cs. Kis Imre, Réti Szabó Jó'sef, Bányai Sámuel, Páll István, Tantsi Nagy Sándor, Hegedüs Jó'sef, Füzesi József,Csontos István, Sándor 'Sigmond.) és 'Hivatalt kezdö beszédek, a' Kolosvári Ref. Kolégyomban tanuló nemes ifjusághoz." hn.,én., nyn., 128 p. Papírkötés, feltehetőleg nem teljes, kis lapszéli, a szöveget nem érintő hiányokkal, foltos. Rendkívül ritka!

Rufpreis:
8 000 HUF

Szabó Magda: A Danaida. A szerző, Szabó Magda (1917-2007) író, költő műfordító által ALÁÍRT példány. Bp.,1968,Szépirodalmi. Második kiadás. Bartha László rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, műanyag borítóban.
21164.

Rufpreis:
3 000 HUF
17

Márai Sándor: Füves könyv. Bp., 1943, Révai, 214 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
21165.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái V-VI. kötet. A Kisfaludy Társaság megbízásából szerkeszté Schedel Ferencz. [Toldy Ferenc.] Pest, 1842. Kilián György, 2+289+2 p.; 1 (Barabás - Sadler: Kisfaludy Károly halálos ágyán, acélmetszet) t.+2+378+3 p. 4. kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötések, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az V. kötetben címképhiánnyal, ex libris-szel, régi possessori bélyegzésekkel és névbejegyzéssel.
21166.

Rufpreis:
8 000 HUF

Petőfi-Almanach 1909. Szerk.: Dr. Ferenczi Zoltán. Bp., 1909, Petőfi-Ház Hölgybizottsága,(Hornyánszky Viktor-ny.), 477+3 p. Egyetlen kiadás. Átkötött papírkötés. Megjelent 500 számozott példányban: DE ez számozatlan példány!
21167.

Rufpreis:
3 000 HUF

Márai Sándor: Egy polgár vallomásai. I-II. köt. Bp., [1940.], Révai, 304 p.; 333 p. 3. kiadás. Kiadói egészvászon-kötések, sérült kiadói papír védőborítóban, az első kötetben az elülső szennylap hiányzik.
21168.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Márai Sándor: Ég és föld. Bp., 1944, Révai, 290 p. Kiadói félvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
21169.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Wass Albert: Mire a fák megnőnek. Regény. Bp., 1942, Révai, 302 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
21170.

Rufpreis:
2 800 HUF

Szabó Dezső 5 darab könyve: A kötél legendája, Mosolygok, Juhász Gyula, A választójog reformja, A magyar birodalom sajátos arca + Gombos Gyula: Szabó Dezső. A történelem balján I. köt. Bp.,1989,Püski. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban.
21171.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Selecta latini sermonis exempla, e scriptoribus probatissimis excerpta in usum I. humanitatis scholae per regnum Hungariae et adnexarum provinciarum. Budae, 1827, Typis Regiae Universitatis Hungaricae, XL+342 p. Latin nyelven. Félbőr-kötésben, kissé sérült, viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
21172.

Rufpreis:
5 000 HUF

Békeffi László konferanszainak gyűjteménye. I. könyv. 1939, Szerző. ALÁÍRT! 32/200. számozott példány. Egészvászon kötés, kopottas állapotban.
21173.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gáspár Margit: Láthatatlan királyság. Egy szerelem története. DEDIKÁLT! Bp.,1985,Szépirodalmi,592+8 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21174.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF