Vas Zoltán: Tizenhat év fegyházban. Bp., 1944, Kommunisták Magyarországi Pártja, 167 p. Első kiadás. A könyvet valószínűleg nem itthon, hanem Moszkvában adták ki. Átkötött félvászon kötés, kissé kopott. Ritka!
Pap Dénes: A magyar nemzetgyűlés Pesten 1848-ban. II. köt. Pest, 1866, Ráth Mór (Veszprém, Ramazetter Károly-ny.), 4 sztl. lev.+ 383+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként minimálisan foltos lapokkal.
1848-as szabadságharccal kapcsolatos 2 db kötet: '48 kultusza. Kiállítás a Gödöllői Galériában. A műtárgyjegyzéket összeállította és a katalógust szerkesztette: Czeglédi Noémi, Őriné Nagy Cecília. A tanulmányokat írta: G. Merva Mária, Heltai Miklós. Gödöllő, 1998, Gödöllői Városi Múzeum - Petőfi Sándor Művelődési Központ. Színes képmellékletekkel. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. + G. Merva Mária (Szerk.): '48 kultusza - Tanulmányok. Gödöllő, 1999, Gödöllői Városi Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal.
Szalay József - Baróti Lajos: A magyar nemzet története. I-IV. kötet. [Teljes]. I. köt.: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel.; II. köt.: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel.; III. köt: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel.; IV. köt.: Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel. Bp., [1895-1898], Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Rendkívül gazdag szövegközi és egészoldalas illusztrációval, térképekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, félbőr-kötés, jó állapotban, a IV. kötet gerince enyhén sérült, egy lap kijár, az előzéklapokon foxing.