Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 290

Steier Lajos: Az 1849-iki trónfosztás következményei. Ismeretlen adalékok az 1848-49-iki szabadságharc történetéhez. Bp., 1925, Genius, (Pallas-ny.), 388 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Számozott (61./100) példány.
19310.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kiss Gábor - Molnár András (szerk.): Csány László és kortársai. Tudományos emlékülés Csány László születésének 225. évfordulója tiszteletére. Zalaegerszeg, 2017. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19311.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Hitler, Adolf: Mein Kampf. (Harcom). Történelmi dokumentumok. [Gyöngyös, 1998 körül], W. Stoker Kft. 496 p. A nemzetiszocialista vezető egyetlen, még életében kiadott könyve, melyet landsbergi fogsága idején kezdett el írni, miután 1923-ban az ún. sörpuccsban való részvételéért börtönbe zárták. A könyvben áttekintette addigi pályafutását és megfogalmazta világnézetét, valamint politikai programját. A mű a nácizmus ideológiai alapvetése lett. Hitler ezzel az írással egy átfogó elméletet kívánt a nép elé állítani a marxizmus ellenében. Emellett úgy kívánta bemutatni addigi pályáját, mint ami pártja és az egész nép ideális vezetőjévé teszi őt a zsidóság, mint közös ellenség elleni összefogásban. Megerősítette az NSDAP 25 pontos programjának érvényességét. Megállapította, hogy a nemzeti szocializmus egyik elődjének számító völkisch mozgalom sikertelen maradt és ideje lejárt; ezzel szemben az NSDAP modern, céltudatos gyűjtőmozgalommá vált, amely sikerrel tömörítheti a weimari köztársaság nacionalista és antidemokratikus erőit. Fűzve, színes, Hitler portréjával illusztrált kiadói borítóban.
19312.

Rufpreis:
5 000 HUF
20

19313.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Kárpát - Medencei Névtelen: A szent korona szimbolikus tanítása. H.n., 2012, Bioter Bt. Kiadói papírkötés.
19314.

Rufpreis:
2 400 HUF

Veres Péter:  Az ország útján. Önéletírás 1944-1945. (Dedikált.) Budapest, 1965. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 240 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Szimanek Annának emlékül Veres Péter. Sóskút, 1968. II. 27". Veres Péter (1897-1970) író, politikus, a népi baloldal fontos egyénisége. Életrajzában a háború utolsó évének és a szovjet megszállás első évének állít emléket, bevonulásáról, megszökéséről, siófoki és budapesti rejtőzködéséről, majd az ostromot követően újrainduló életről. Urai Erika által tervezett kiadói egészvászon kötésben és kiadói védőborítóban. Jó példány.
19315.

Rufpreis:
4 000 HUF

Marc Bloch: A történész mestersége. Történetelméleti írások. Bp., 1996, Osiris. 229 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
19316.

Rufpreis:
4 000 HUF

Az öt világrész háborúja. Az új világháború történetének második része 1941. XI-től 1942. XI-ig. (Pesti Hírlap évkönyve 1943) Budapest, 1943. Pesti Hírlap Rt. (Légrády Testvérek Rt. Nyomdai Műintézete.) 79 + [1] p. Oldalszámozáson belül gazdag szövegközti képanyaggal és térképanyaggal illusztrált évkönyvünk a háborús nagypolitika és a katonai előrenyomulások eredményeivel foglalkozik. A szovjet és afrikai fronton kívül jelentős terjedelem jut a szövetséges Japán Csendes-óceán térségi rendkívüli hadi sikereinek taglalására. Időről időre belpolitikai eszmefuttatásokra is nyílik tér, a magyar belpolitikán kívül a brit gyarmatok és alávetett területek függetlenségi törekvéseiről is szó esik. A katonapolitikai esélylatolgatást szolgáló törzsszöveg előtt képekkel illusztrált kalendáriumi rész. Kötetünk szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19317.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Kecskeméthy Aurél] Kákay Aranyos:  Kákay Aranyos politikai társadalmi tragico-humoristicus krónikája. Második füzet. Pest, 1869. Ráth Mór bizománya (Pesti könyvnyomda Rt.) [97]-174 p. Kecskeméthy Aurél (1827-1877) ügyvéd, a szabadságharc alatt Görgey Artúr titkára, újságíró, 1854-től a bécsi belügyminisztérium sajtóosztályának munkatársa, az évtized végén többször tett látogatást Széchenyi Istvánnál. Az októberi diploma után a magyar országgyűlés lapjának szerkesztője, a politikai publicisztika vitriolos tollú írója. A Deák-párttal szimpatizáló, nevezetes publicista összetéveszthetetlenül szatirikus stílusa jeles közfigyelmet keltett, számosan utánozták, hatása évtizedekkel később is jelentkezik például Mikszáth Kálmán országgyűlési karcolataiban. Füzetünk az 1869-ben összeülő országgyűlés az évi üléseiről szerkesztett összefoglaló munka önálló része, a teljes munka négy füzetből áll. Az első nyomtatott oldalon és a belív néhány oldalán régi gyűjteményi bélyegzés, néhány oldalon apró, halvány rozsdafoltosság. Fűzve, feliratozott, enyhén hiányos, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Az első borítón egykori, kitöltetlen katalóguscímke.
19318.

Rufpreis:
4 000 HUF

Silberfarb, I.: A hitlerizmus elpusztítja a kultúrát. Moszkva, 1943, Idegennyelvű Irodalmi Kiadó, 74+2 p. Kiadói papírkötés.
19319.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19320.

Rufpreis:
1 800 HUF

Halottaink 1956. Bp., 1987, Katalizátor. Kiadói papírkötés. A tételhez tartozik több nyomtatvány: 301 feliratú gyászkeretes szövet karszalag + 1956.XI.15 Kiáltvány a magyar értelmiség az ország népéhez + 1956-os mártírok 1989-es újratemetésére szóló meghívó Szőts István (1912-1998) Kossuth-díjas filmrendező részére + Magyarország mártír miniszterelnökei, képeslap formájú nyomtatvány + 1958 "Vergesst Ungarn nie!", NSZK-ban lévő menekült szervezetek német ny. röplapja az 1956-os forradalom 2. évfordulója alkalmából
19321.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF