Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 290

Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp.-Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói műbőr-kötés, kissé kopott, sérült kiadói díszdobozban, facsimile dokumentum-mellékletekkel. Megjelent 5000 példányban.
19334.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19335.

Rufpreis:
2 400 HUF

19336.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. Szerk.: Csutak Vilmos. Sepsiszentgyörgy, 1929, Székely Nemzeti Múzeum,(Kolozsvár, Minerva-ny.), 1 t. +780+4 p.+6 t. +1 (kihajtható térkép) t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kopott, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, régi könyvtári példány, foltos lapélekkel.
19337.

Rufpreis:
2 800 HUF

Aradi vértanúk albuma. Szerk.: Varga Ottó. Bp., 1893, "Könyves Kálmán", 1 t.(díszcímlap)+246+2 p.+7 (hasonmás)+1 t. Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált piros egészvászon-kötés, Leszik K.-féle kötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, a lapok a jó állapotban.
19338.

Rufpreis:
5 000 HUF

Patay Pál: Corpus Campanarum Antiquarum Hungariae. Magyarország régi harangjai és harangöntői 1711 előtt. Bp., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19339.

Rufpreis:
5 000 HUF

Zdenek Mlynár: A Kreml felől jő a fagy. AB Független Kiadó. Szamizdat kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19340.

Rufpreis:
5 000 HUF

Emlékkönyv Mahler Ede A Budapesti Kir. Magyar Pázmány Péter Tudományegyetem nyilvános rendes tanárának nyolcvanadik születésnapjára. Dissertationes in honorem Dr. Eduardi Mahler. Professoris emeriti Universitatis Regiae Scientiarum Budapestinensis de Petro Pázmány nominatae natali die octogesimo ab amicis, collegis et discipulis eius conscriptae et editae. (Tanulmányok magyarul, franciául, olaszul, angolul, németül és héberül, Somogyi József és Lőwinger Sámuel szerkesztésében.) Bp.,1937., Arany János-ny.,1 t. + 3 sztl. lev. + 509+1 p.+18 sztl. lev. Büchler Adolf, Büchler Sándor, Dobrovits Aladár, Hahn István, Heller Bernát, Kúnos Ignác, Lőw Immanuel, Lukinich Imre, Némethy Lajos, Paulovits István, Scheiber Sándor, Takács Zoltán, Waldapfel Imre, Wertheimer Adolf és mások tanulmányaival. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadt gerinccel, 1956-os ajándékozási sorokkal.
19341.

Rufpreis:
3 000 HUF

Havas Károly:  Az inkvizíció története. Több kútforrás nyomán írta: Havas Károly. 22 műmelléklettel. Budapest, (1927). Rozsnyai Károly kiadása (Fővárosi Nyomda Rt.) 504 p. + 22 t. (Brenner Nándor illusztrációi). Első kiadás. Korabeli sajtóértesülések szerint a Havas Károly (1877-1944) újságíró neve alatt megjelent kötet megjelenését megelőzően vidéki nagyvárosokban és falvakban intenzív ügynöki kampány zajlott, melynek eredményeképpen a tízezer példányban nyomott kötet első kiadása rendkívül hamar elfogyott. A szenzációs témát Brenner Nándor - olykor némi erotikát sem nélkülöző - festményei kísérik. A munka utóéletéhez hozzátartozik a mű plágiumpere, a munka ugyanis Henry Charles Lea századfordulón megjelent kötetének bővebb kivonatolása, az eredeti szerző nevének érdemi megjelenítése nélkül. (Esti Kurír, 1928. március 28.) Aranyozott, álbordázott kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró foltossággal, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19342.

Rufpreis:
4 000 HUF

19343.

Rufpreis:
2 400 HUF

19344.

Rufpreis:
1 800 HUF

Az országos mezőgazdasági kiállítások és vásárok története 1881-1990. (Tanulmánygyűjtemény), Szerk.: Kecskés Sándor. Bp., 1996. Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Fotókkal és ábrákkal illusztrálva. Kiadói papírkötésben.
19345.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF