Ujházy György: Európai magyarság. Documenta Hungarica. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított és kissé sérült papírborítóval.
Örkény István: Budai böjt. Bp., 1948., Budapest Székesfőváros Irodalmi Intézete,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 250 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos elülső szennylappal.
Asztalos Gyula: A magyar életfa őshajtásai. I-II. köt. I. köt.: Első rügyek a magyar nemzet életfáján. II. köt.: Attila népe. Bp.,[1932] ,Szerzői kiadás,(Cegléd, Sárik Gyula-ny.), 192 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Eisler János: Kis könyv a Szent Koronáról. (Dedikált!) Bp., 2013, Cédrus Művészeti Alapítvány - Napkút. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált példány.
1946 A fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek III. sz. jegyzéke. Bp., 1946, Magyar Miniszterelnökség Sajtóosztálya (Szikra-ny.), 29+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés.
A forradalom tanúi. Budapest 1956. Akik megélték - franciaországi emigránsok visszaemlékezései. Szerk.: Horváth Miklós. Bp., 2014, Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány. Kiadói papírkötés.
Gheorghe Georgescu-Buzău: Bălcescu. Ford.: Jakab Ernő, Beke György, Vajda Béla. Bukarest, 1957, Állami Politikai Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 1550 példányban.
Búvópatakok. A két világháború között baloldali folyóiratok szerkesztőinek, munkatársainak emlékezései. Gyűjtötte, és sajtó alá rendezte: M. Pásztor József. Irodalmi Múzeum. Bp., én., Irodalmi Múzeum - Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés.
Batthyány és az aradi tizenhárom. Összeáll.: Temesváry Ferenc. Bp., 1983, Magyar Nemzeti Múzeum - Népművelési Propaganda Iroda, 16 p. + 14 t. (Komplett). Kissé sérült kiadói papírmappában.