Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 290

19431.

Rufpreis:
1 800 HUF

Magyarországi és erdélyi urak. Pálffy János emlékezései. Sajtó alá rendezte: Szabó T. Attila. Bp., 1939, Révai. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kiadói javított papírborítóval.
19432.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bölöny József: Magyarország kormányai 1848-1987. (Csatolva: Közös miniszterek. - Horvát bánok. - Fiumei kormányzók 1867-1918.) Bp., 1987, Akadémiai Kiadó. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
19433.

Rufpreis:
1 600 HUF

Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Bp.,1932, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Első kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, apró sérüléssel
19434.

Rufpreis:
1 200 HUF

19435.

Rufpreis:
1 600 HUF

19436.

Rufpreis:
2 400 HUF

19437.

Rufpreis:
1 600 HUF

A szabadságharc csatái 1848-1849. A kötet anyagát Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története című művének az 1894-98-i kiadásából válogatta: Pollák Dénes. Szerkesztette, az ismertető összefoglalásokat és a jegyzeteket írta: Elek István. Bp., 1954, Ifjúsági Kiadó, 1 t.+292 p.+4 t.+11 (kihajtható melléklet) t. Kiadói félvászon-kötés.
19438.

Rufpreis:
1 800 HUF

Hóman Bálint: Szent István. Bp., 1938, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, részben kihajtható mellékletekkel, térképekkel. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, néhány kevés lap szélén kisebb, szöveget nem érintő sérülésekkel.
19439.

Rufpreis:
1 600 HUF

19440.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

19441.

Rufpreis:
10 000 HUF

Heiden, Konrad: Ein Mann gegen Europa. (Adolf Hitler Biographie, 2. Band.) Zürich, (1937). Europa Verlag. 390 + [2] p. + 8 t. Első német kiadás. Konrad Heiden (1901-1966) német újságíró, történész, az első, Adolf Hitlerről megjelent monográfia szerzője. A nemzetiszocialista hatalomgyakorlást elítélő frankfurti szerző 1933-ban a Saar-vidékre, 1935-ben Franciaországba települt. A tizenöt éves kutatómunka alapján a német vezérről írt politikai pályakép második, önmagában is megálló része Hitler 1933. évi kancellári választásától 1936-ig tekinti át a Führer belpolitikáját, illetve birodalomépítő célzatú külpolitikáját. A Zürichben megjelenő monográfia egyúttal angol és francia nyelven is megjelent, magyar fordítása 1938-ban jelent meg. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
19442.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF