Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 290

Wenceslai Hagek a Liboczan: Annales Bohemorum e Bohemica editione latine redditi et quibusdam notis illustrati.. Pars III. quae Bohemiae Historiam ab anno DCCCLII usque ad annum DCCCCXXXVI. Pragae, 1765., Typis Joannis Josephi Clauser, 24+659+20 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19419.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

A kiegyezés. Szerk.: Cieger András. Nemzet és emlékezet. Bp., 2004, Osiris. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19420.

Rufpreis:
5 000 HUF

Wells, H(erbert) G(eorge):  The Fate of Homo Sapiens. An unemotional Statement of th Things that are happening to him now, and of the immediate Possibilities confronting him. London, (1939). Secker and Warburg (Printed by The Mayflower Press, Plymouth). VI + 329 + [1] p. Első kiadás. H. G. Wells (1866-1946), a rendkívül termékeny angol író, kritikus, közszereplő, baloldali gondolkodó, publicista, a modern tudományos-fantasztikus irodalom egyik alapítója. Kései, nem fikciósnak szánt írása az emberiség jövőjével kapcsolatos vizsgálódásait tartalmazza. 1939-es perspektívájából felméri a demokrácia jelenlegi és jövőbeli potenciálját, illetve számot vet az éppen aktuális világmozgalmak, uralomra jutott ideológiai erők, vallások és világnézetek, állami berendezkedések jövőjével. Elemzi a zsidóság cionista mozgalmát, a katolikus kereszténység, a protestantizmus potenciálját, a náci mozgalom és vallás esélyeit, a brit arisztokrácia helyzetét, a japán sintoizmus, az orosz kommunizmus és az amerikai célelvűség egymás mellé helyezett társadalommodelljeit és emberképeit. A futurológiai, társadalomelméleti munka 1947-ben jelent meg magyar fordításban: ,,Az emberiség jövője. Homo sapiens. Nyugodt elősorolása azoknak a dolgoknak, amelyek most történnek vele és azoknak a közvetlen lehetőségeknek, amelyekkel szemben áll" címen. Néhány oldalon aláhúzások, szövegkiemelések. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19421.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. IV. kötet. Bp., é. n., Lampel. 439-886p. Aranyozott, festett, kiadói vászonkötésben, kopással. Számos facsimile és egyéb melléklettel
19422.

Rufpreis:
3 000 HUF

Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. V. kötet. Bp., é. n., Lampel. 448-1015p. Aranyozott, festett, kiadói vászonkötésben, kopással. Számos facsimile és egyéb melléklettel
19423.

Rufpreis:
3 000 HUF

Christopher Warwick: The Queen Mother: A Special Photographic Celebration. 1996, Colour Library, kartonált papírkötés, angol nyelven, rendkívül gazdag fotóanyaggal.
19424.

Rufpreis:
3 000 HUF

Rácz Árpád (szerk.): Famous Hungarians. Outstanding Representatives of Hungarian Centuries. The introductory essay written by Domokos Kosáry. Bp., 2002, Rubicon. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. / In English language. Hardcover, with dust jacket, in good condition.
19425.

Rufpreis:
2 800 HUF

Mehler, Johann: Ursprüngliche, chronologische Geschichte Böhmens. Dritter Theil. Prag, 1807, Johann Diesbach, 388+12+79+1 p. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzésekkel.
19426.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Bp., 1934, Dante, V-X+560 p.+22 t. 2. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, két lap (köztük a címlap) és két tábla hiányzik), két lap kijár.
19427.

Rufpreis:
2 800 HUF

19428.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bare Poparic: O Pomorskoj sili Hrvata za dobe narodnih vladara. Zagreb., 1899, Matica Hrvatske, VIII+140 p. +1 t. Horvát nyelven. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval. Felvágatlan lapokkal.
19429.

Rufpreis:
1 600 HUF

Werner Emmerich: Der Deutsche Osten - Die kolonisatorische Leistung des deutschen Volkes im Mittelalter. Lipcse, 1935, Insel. Német nyelven. 48 p. + 63 fekete-fehér kép (közte egy az erdélyi, felsőbajomi erődtemplomról). Kiadói kartonált papírkötés, gerincen apró kopásnyomokkal.
19430.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF