Albin von Teuffenbach: Vaterländisches Ehrenbuch. Geschichtliche Denwürdigkeiten aus allen Ländern der österrisch-ungarischen Monarchie. Hrsg. von Albin Reichsfreiherr von Teuffenbach zu Tiefenbach und Maßwegg. Volksausgabe. Wien - Teschen, 1877, Karl Brochaska, XVI+2+994 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a gerinc deformált, a címlapon aláhúzással.
Kerékgyártó Árpád: Magyarország művelődés története 889-1849. I. kötet 889-1301. 559p. Korabeli, aranyozott félvászon kötésben. Néhány tollas bejegyzéssel, előzéklapok sérültek, gerinc nélkül, első kötéstábla elvált. Rendkívül ritka!
Aus der Zeit Maria Theresias. Tagebuch des Fürsten Johann Josef Khevenhüller-Metsch, kaiserlichen Obersthofmeisters 1742-1776. Band I.: 1742-1744. Hrsg. von Rudolf Graf Khevenhüller-Metsch und Dr. Hanns Schlitter. Wien - Leipzig, 1904, Adolf Holzhausen - Wihelm Engelmann, VI+1+346 p.+1 t. Német nyelven. Félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
Grafen Locmaria: Maria Theresia in Ungarn. Regensburg, 1862, Friedrich Pustet, XII+367 p. Félvászon-kötésben, a címlapon hiánnyal, bélyegzéssel és névbejegyzéssel, foltos lapokkal.
Benda Kálmán szerk: Magyarország történelmi kronológiája I. IV. kötet. Bp., 1981. MTA: Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. kt borítón szakadással