Müllers, Karl Otfried: Geschichte der Griechischen Litteratur bis auf das Zeitalter Alexanders. 2. Band. Stuttgart, 1882. 462p. Korabeli, sérült, aranyozott félbőr kötésben
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Dr. Lamotte Károly bevezetőjével. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. 2 db térkép-melléklettel: Magyarország 1941 július havában - Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 41,5x29 cm; Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest Székesfőváros területén, 56x29 cm. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban, sérült hártyapapír védőborítóban. A térkép-mellékletek hibátlan állapotban megvannak!
Dr. Lukinich Imre (szerk.): Emlékezés Szent István királyról és birodalmáról. Bp., 1938, Magyar Nemzeti Szövetség. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
Széchenyi Ágnes: Pályaképek. Művelődéstörténeti metszetek a 20. századból. A szerző, Széchenyi Ágnes (1957-) irodalomtörténész, sajtótörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2015, Corvina - EKF Líceum Kiadó. Kiadói papírkötés.
Johann Scherrer: Die Gallier und ihre Verfassung. Heidelberg, 1865, Georg Weiss, 72 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, régi könyvtári bélyegzéssel és címkével.
Theodor von Sosnosky: Die Politik im Habsburgerreiche. Randglossen zur Zeitgeschichte. Zweiter Band. Berlin, 1913, Deutsche Literatur. Zweiter Auflage. Német nyelven. Kihajtható nemzetiségi térképpel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papírborítóval, kissé foltos lapokkal.