1958 Varga János: A bihari nemesség hitelviszonyai a polgári forradalom előtt. DEDIKÁLT! Különlenyomat. Bp., 1958, Akadémiai-ny., ceruzás aláhúzásokkal, és bejelölésekkel,szakadt, foltos borítóval, 21-54 p.
Vegyes különlenyomat tétel, 2 db: Mályusz Elemér: Zsigmond Király központosító törekvései Magyarországon. Különlenyomat. Bp., 1960, Akadémiai, 162-192 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.; Kubinyi András: Bárók a királyi tanács Mátyás és II. Ulászló idején. Különlenyomat. Bp., 1988, Akadémiai, 147-215+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt borítóval.;
Századok és tanulságok I-IV. köt. I. köt.: Hegedűs Géza: A magántulajdon lázadása. Két isten árnyékában.; II. köt.: Kemény G. Gábor: A népjog krónikása. Csehek és székelyek. Pesti kalmárok.; III. köt.: Káldy Kristóf: Mátyás az igazságkereső. Kemény G. Gábor: Pártütő tudósok.; IV. köt.: Kelemen János: Dózsa György. Bp.,(1945.),Anonymus, 1-16,17-32,33-48, 49-64 p. Kiadói papírkötések, szakadt, az egyik borító foltos, egy másik borító kissé foltos.
R. Kiss István: Radvánszky György eljegyzése br. Petróczy Erzsébettel. Írta és adattárral ellátta: - - -. Közlemények a br. Radvánszky-család levéltárából VI. köt. 1. sz. Bp., 1903, Athenaeum, 68 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval, de belül jó állapotban.
Kereszty István: A Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárának címjegyzéke V. Hirlapok és folyóiratok 1867-ig Bp., 1916. Magyar Nemzeti Múzeum. 98 + (2) p. Kiadói, sérült papírborítóval Hátsó hiányzik
Vierteljahrsschrift aus und für Ungarn. 1843 3 kötet 2. füzet + 1844. 4. kötet 1. füzet (utolsó) Leipzig, 1843. Georg Wigand (Bernh. Tauchnitz jun.). [4] +142 + 208 p. Herausgegeben von Dr. Emrich Henszlmann.Korabeli aranyozott, vaknyomott egészvászon kötésben Henszlmann Imre a külföld felvilágosítására, a szlávok magyarellenes hírterjesztésének megakadályozására és ellensúlyozására indította folyóiratát.