Gyomlay Gyula: A görögök története a római hódítás koráig. Nagy Képes Világtörténet. Az Ókor. II. kötet. Szerk.: Marczali Henrik. Bp., én., Franklin - Révai. Átkötött félbőr-kötés, kopott borítóval, egy szélein sérült és kijáró lappal.
Erdélyi Múzeum. Az Erdélyi Múzeum-Egylet bölcselet- nyelv- és történettudományi szakosztályának kiadványa. XV. kötet. Szerkeszti Dr. Szádeczky Lajos. Kolozsvár, 1898., Ajtai K. Albert, 6+616+2 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, laza fűzéssel, régi állományi bélyegzésekkel.
2 db angol nyelvű könyv: William L. Shirer: The Rise and Fall of the Third Reich. A History of Nazi Germany. + B. H. Liddell Hart: History of the Second World War. London-Sydney, 1964-1970, Pan Books. Kiadói papírkötés.
Die Weltkriegsspionage (Original-Spionage-Werk). Authentische Enthuellungen ueber Entstehung, Art, Arbeit, Technik, Schliche, Handlungen, Wirkungen und Geheimnisse der Spionage vor, während und nach dem Kriege auf Grund amtlichen Materials aus Kriegs-, Militaer-, Gerichts- und Reichs-Archiven. Vom Leben und Sterben, von den Taten und Abenteuren der bedeutendsten Agenten bei Freund und Feind. Hrsg. mi einem Vorwort von Generalmajor von Lettow-Vorbeck unter Mirkwirkung. München, én., Justis Moser. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elején 3 kijáró lappal.
1898 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Szilágyi Sándor. XXXII. évf. 1-10. füzet. + A Magyar Történelmi Társulat névkönyve MDCCCXCVIII. Teljes. Bp., Athenaeum, 576 + 80 + 577-864 p.+VII+865-964 p. Átkötött modern félvászon-kötésben, volt könyvtári példány. Körbevágva.