Vegyes könyvtétel, 3 db: Juraj Zvara: Nemzet, nemzetiség, nemzeti tudat. Ford.: Dósa László. Bratislava/Pozsony, 1985, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Hory András: Bukaresttől Varsóig. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, magyarázó jegyzetekkel ellátta: Pritz Pál. Bp., 1987., Gondolat. Kiadói papírkötés, kopott borítóval.; Jászi Oszkár: A nemzeti államok kialakulása és a nemzetiségi kérdés. Válogatás. Bevezette, vál. és jegyzetekkel ellátta: Litván György. Közös Dolgaink. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.
Müller Rolf: Titkok - képek - nyolcvanas évek - The secret pictures of the eighties. Bp., 2011, L ' Harmattan. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Csanádi - Nagyváradi - Winkler: A magyar repülés története. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel.
Bartucz Lajos (szerk.): A magyar nép. A művelődés könyvtára 9. köt. Bp., 1943, Singer és Wolfner, 349+(3) p.+ 16 (kétoldalas, fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói, kissé laza, aranyozott félvászon-kötés.
Mehring, Franz: Marx Károly élete. Ford.: Rab Pál. Bp., 1925, Népszava ("Világosság"-ny.), 573+(3) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, pici kopással, előzéklap beszakadva de jó példány