Négy sávon. A Munkácsy Mihály Múzeum régészeti kutatásai az M44 nyomvonalán. Szerk.: Ando György. Munkácsy Mihály Múzeum évkönyve VI. (43.) Békéscsaba, 2018., Munkácsy Mihály Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Emlékkönyv Kelemen Lajos születésének nyolcvanadik évfordulójára. Szerk.: Bodor András, Cselényi Béla, Jancsó Elemér, Jakó Zsigmond, és Szabó T. Attila. Bólyai Tudományegyetem Kiadványai I. Tanulmányok 1. Kolozsvár-Bukarest, 1957, Tudományos Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, sérült papír védőborítóban. Megjelent 3000+150 példányban.
Dr. Fodor Ferenc: A szülőföld és honismeret könyve. (I. A mi hazánk. II. A mi közösségünk.) (Bp., 1927), Borsod-Gömör-Kishont Vármegye Közönsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 383 p.+ 4 (kihajtható, színes) t. Számos szövegközti, fekete-fehér illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, régi intézményi bélyegzőkkel, az egyik térkép-melléklet kijár.
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I. kötet. Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., 1911, Wodianer F. és Fiai, 1 t. + 217 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, sarkaiban fém veretekkel, gerince aranyozott címfelirattal pótolt, régi intézményi bélyegzőkkel, címlap hátoldalán korabeli névbejegyzésekkel.
Kerék Mihály: A magyar földkérdés. A szerző, Kerék Mihály (1902-1990) szociográfus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1939, Mefhosz Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés.