Bajzsy-Zsilinszky Endre: Egyetlen út: A magyar paraszt. Bp., 1938, Kelet Népe, 152 p. Első kiadás.Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a hátsó borító alsó sarkán hiánnyal, foltos hátsó borítóval.
Domonkos László: Magyarok a Délvidéken. A szerző, Domonkos László (1951-) író, szerkesztő újságíró által Sára Sándor (1939-2019) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas, Balázs Béla-díjas magyar operatőr, filmrendező, érdemes és kiváló művész részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1992, Zrínyi. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Pamlényi Ervin: Horváth Mihály. Magyar Történelmi Társulat. Bp., 1954., Művelt Nép. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.; + Csapodi Csaba: A legnagyobb magyar. Nemzeti Könyvtár 38-39. sz. Bp., 1941., Stádium. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé foltos borítóval.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Hajnal István: A Batthyány-kormány külpolitikája. Az előszót írta és sajtó alá rendezte: Urbán Aladár. Közös Dolgaink. Bp., 1987., Gondolat. Kiadói papírkötés.; Földes Mihály: Hajnal Pákozdon. Bp., 1968., Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, javított kiadói papír védőborítóban. Bagu Balázs - Szakáll Mihály: A szabadságharc nemzetőrei. Vidékünk nemzetőrségének történetéből (1848-1849.) Kárpátaljai Magyar Könyvek 41. Ungvár-Bp., 1984., Intermix. Kiadói kopott papírkötés.
L. Gál Éva. Újházi László a szabadságharc utolsó kormánybiztosa. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből 57. Bp., 1971., Akadémiai. Kiadói papírkötés, a borítón kis kopásnyommal.