Gutai István: Gyönyörű a szibériai erdő - Vallomások, szociográfiák. A szerző, Gutai István (1950-) író, helytörténész által Szőts Istvánné, Szőts István (1912-1998) Kossuth-díjas filmrendező, forgatókönyvíró felesége részére DEDIKÁLT példány. Pécs, 2005, Pro Pannonia. Kiadói kartonált papírkötés.
Tolnai Simon: A bűvészet könyve I-II. (Egybekötve) Tóth Béla előszavával. Bp.,[1914.], "Magyar Kereskedelmi Közlöny,(Jókai-ny.),XVI+174+10 p. 6. kiadás. Számos szövegközti illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, rossz állapotban, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó tábla levált, sérült szennylapokkal.
Thiery H. Ilona: A kör bezárul. Regény. DEDIKÁLT! Youngstown, én., Katolikus Magyarok Vasárnapja - Szerzői. Emigráns kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Kárpáti Aurél: Örök Shakespeare. A szerző, Kárpáti Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas színházi és irodalmi kritikus, író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp.,[1948.],Grill Károly. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.
Lovik Károly: A keresztúton. Bp., 1914, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a borító széleken kis sérülésekkel, sérült gerinccel és kötéssel.
Acta Reg. Scient. Universitatis Ung. Budapestiensis Anni MDCCCLXXIV - LXXV. I-II. Beszédek, melyek a budapesti M. Kir. Tudomány-egyetem MDCCCLXXV. tanévi rectora és tanácsának beiktatásakor octóber 1. tartattak. III. Tanév-megnyitó beszéd. Bp., 1874, M. Kir. Egyetemi Nyomda, 71 p. Kiadói papírkötés. Felvágatlan lapokkal.
Veres Péter: Számadás. A szerző, Veress Péter (1897-1970) író, politikus által DEDIKÁLT példány. Bp., 1937, Révai, 4+399 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
Szabó Lajos: Kassai kálvinista krónika 1644-1944. Kassa, 1944., Szerzői,(,,Wiko"-ny.). 303+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis szakadással.