Farkas Kálmán: Sorstudat. Esszék. A szerző, Farkas Kálmán (1930-2004) újságíró, kisebbségi politikus, író által Matits Ferenc művészettörténész, művészeti író, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány! Sóstófürdő, 1998, k.n.. 76 p. Fekete-fehér képekkel, Balázs János, Gyügyi Ödön, Szentandrássy István műveinek reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Gömör Béla: 344. Köszönet a könyvajándékokért a dedikációkért! A szerző által DEDIKÁLT példány! GMR füzetek 5. Bp., 2013, GMR Reklámügynökség. Kiadói papírkötés, borítón kisebb hajtásnyommal.
Tóth Béla 2 kötete: Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Képekkel és hasonmásokkal. hn., én., laude. 1899-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés. + Mendemondák. A világtörténet furcaságai. Második, javított és bővített kiadás. Válogatás. Bp.,1984, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Kovács Sándor Iván, Praznovszky Mihály: Két költő egy szekéren. Arany János és Madách Imre nógrádi találkozása. Praznovszky Mihály (1946-) irodalomtörténész, muzeológus, 1993-2000 között a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója által DEDIKÁLT! Salgótarján, 1991, Mikszáth. 70 p. Megjelent 1200 példányban. Kiadói papírkötés. Fekete-fehér képekkel illusztrált.
Hamza Lehel Mária: Női szemmel (válogatott publicisztikai művek). Jászberény, 1997, Hamza Múzeum Alapítvány. 36 p. Fekete-fehér képekkel, többek közt divatrajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Babits Mihály: Karácsonyi Madonna. Bp., 1920, Táltos, 246+1 p. Első kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal,"Szigetszentmiklósi Kaszinó" bélyegzéseivel.