Nagy Csilla: Magánterület. A szerző, Nagy Csilla (1981-) irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Matits Ferenc művészettörténész, művészeti író, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT! Salgótarján, 2008, Balassi Bálint Megyei Könyvtár és Közművelődési Intézet. 192 p. Kiadói papírkötés.
Basilides Bálint: A kék ég a kút mélyén. Budapest 1947-1956 - Svájc 1956-1976. A szerző, Basilides Bálint (1944-) által DEDIKÁLT! H.n., 2011, Tevan Alapítvány. 189 p. Kiadói papírkötés.
Kis Ferenc: Ami megőriz. Versek 1931-1958. A szerző, Kis Ferenc (1908-1964) József Attila-díjas költő, József Attila barátja által Surányi Ibolya (1928-2010) előadóművész, versmondó, irodalmi szerkesztő részére DEDIKÁLT! Bp., 1960, Magvető. 117p. Megjelent 1660 példányban. Kiadói félvászon-kötés, kiadói foltos és kissé szakadt papír védőborítóban.
Arany János Kapcsos Könyve. Keresztury Dezső utószavával. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó - Magyar Helikon. Második kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr-kötés, réz kapoccsal, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Szarka István 6 műve: Nem lettél tengerész, Virágöböl, A bíbor oroszlán, Szender a holdudvarban, Talán a repülés, Balzsamos sebek csorognak. Mind a szerző, Szarka István költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1993-2007, Szerzői - Zrínyi - Curiosa Nova - Hungarovox. Kiadói papírkötések, egy sérült gerinccel.