Redding, William A.: Mysteries Unveiled. The Hoary Past Comes Forward with Astonishing Messages for the Prophetic Future. Peekskill-on-Hudson, 1896. Ernest Loomis & Co. 195 + [13] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval díszített, újprotestáns szellemiségű értekezés a Biblia rejtélyes passzusainak és jóslatainak a történelemben való pontos megvalósulásáról. A címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és bejegyzés, a hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott Amerikában.] Aranyozott korabeli egészvászon kötésben.
Filadelfi Mihály: A szavak udvarát kutatom. Versek és jegyzetek. Békéscsaba, 1982. Új Aurora (Kner ny., Gyoma). 44 + [4] p. Egyetlen kiadás. 300 példányban megjelent verseskötet számozott példánya: 132. szám. Dedikált: ,,Táborszky Lászlónak barátsággal és szeretettel: Filadelfi Mihály. Békéscsaba, 1982. II. 2." (Új Aurora füzetek.) Fűzve, kiadói borítóban.