Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 463

Lóránt Mihály: A bélyeg. Bp., 1925, Athenaeum, 104 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinc
21521.

Rufpreis:
300 HUF
0,81
0,94

21522.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

Omár Khájjám: Rubáiját. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., é.n. Táltos.112 p. Újrakötött félvászon-kötésben, néhány enyhén sérült lappal.
21523.

Rufpreis:
100 HUF
0,27
0,31

21524.

Rufpreis:
1 600 HUF

21525.

Rufpreis:
1 600 HUF

21526.

Rufpreis:
2 800 HUF

Redding, William A.:  Mysteries Unveiled. The Hoary Past Comes Forward with Astonishing Messages for the Prophetic Future.  Peekskill-on-Hudson, 1896. Ernest Loomis & Co. 195 + [13] p. Első kiadás.  Oldalszámozáson belül néhány szövegközti illusztrációval díszített, újprotestáns szellemiségű értekezés a Biblia rejtélyes passzusainak és jóslatainak a történelemben való pontos megvalósulásáról.  A címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés és bejegyzés, a hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy.  Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Zoltán [Gyöngyöshalászy Takách Zoltán magyar származású zongoraművész, zongoratanár és zeneszerző. A budapesti Zeneakadémián tanult művész az 1900-as évek első évtizedében magas rangú magyar diplomaták ajánlásával került az amerikai komolyzenei élet sodrába - az amerikai keleti part nagyvárosaiban, New Yorkban, Philadelphiában és az amerikai elit üdülőhelyein lépett fel, egyúttal magán zeneiskolát is fenntartott Amerikában.]  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben.
21527.

Rufpreis:
2 400 HUF

Zágoni Ferenc 3 DEDIKÁLT műve:   Kitérő. Bp., 1965, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Rozsda. Bp., 1971, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Emberek, utak, sorsok. Bp., 1974, Kozmosz. Kiadói papírkötés.;
21528.

Rufpreis:
2 400 HUF

21529.

Rufpreis:
1 000 HUF

21530.

Rufpreis:
2 400 HUF

Filadelfi Mihály: A szavak udvarát kutatom. Versek és jegyzetek. Békéscsaba, 1982. Új Aurora (Kner ny., Gyoma). 44 + [4] p. Egyetlen kiadás. 300 példányban megjelent verseskötet számozott példánya: 132. szám. Dedikált: ,,Táborszky Lászlónak barátsággal és szeretettel: Filadelfi Mihály. Békéscsaba, 1982. II. 2." (Új Aurora füzetek.) Fűzve, kiadói borítóban.
21531.

Rufpreis:
800 HUF

Hegedűs Loránt: Kossuth. Színjáték öt felvonásban. Bp.,1927, Athenaeum. Kiadói papírkötés,
21532.

Rufpreis:
300 HUF
0,81
0,94

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF