Vegyes irodalomtörténeti tétel, 4 db: Pintér Jenő: Időmutató a megújhodás korabeli magyar irodalom történetéhez (1772-1831.) Bp., 1913, Thália, 37 p. Kiadói papírkötés.; Kenyeres Imre: A magyar irodalomtörténetírás fejlődése a XVIII. században. Bp., 1934, Mérnökök Nyomdája, 58+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. Felvágatlan lapokkal.; Gárdonyi Klára: Biedermeier a magyar költészetben. Bp., 1936, Hellas-ny., 46+1 p. Kiadói papírkötés.; Turóczi-Trostler József: A magyar irodalom európaizálódása. Bp., 1946, Egyetemi Nyomda, 35 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval.;