Lengyel József: Tükrök. [Interjúk, cikkek és tárcák.] (Dedikált.) Budapest, 1967. Szépirodalmi Könyvkiadó [Nyomdaipari Tanulóintézet ny.] 306 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Emődy Attiláéknak barátsággal Lengyel József. 1968 Újév". Lengyel József irodalmi és közéleti tárcakötetét filmtörténeti interjúja vezeti be; a hosszú éveken át dramaturgként dolgozó Lengyel József novellája kapcsán, mely novellából ,,Oldás és kötés" címen Jancsó Miklós forgatott filmet. Példányunk kolofonoldala hiányzik. Aranyozott kiadói vászonkötésben. Jó példány.
Körmendy Viktor: A fejetlen katona és más elbeszélések. Budapest, [1920] Légrády Testvérek (ny.) 191 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körmendy Viktor (1876-1923) író, újságíró. Elbeszélései főként a Pesti Hirlapban és az Uj Időkben jelentek meg. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
Palos Bernardin: Irodalmunk ismertetése a XIX. század-eleji német folyóiratokban. Pécs, 1929, Dunántúl Egyetemi Nyomdája, 76 p. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval. Felvágatlan lapokkal.
Pap Károly: Adalékok Arany debreczeni diákságához. Különlenyomat. Bp., 1912, (Franklin-ny.), 2+16 p.+1 t. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.