Szombathy Viktor: Magyar farsang. Összeáll.: - -. Bp., 1942., Magyar Népművelők Társaság, ("Forrás"-ny.), 192 p. Az eredeti elülső, illusztrált papírborítót az átkötéskor felhasználták. (Toncz Tibor munkája. Átkötött félvászon-kötés.
József Attila: Költészet és nemzet. József Attila hátrahagyott írásai közül Sándor Pál válogatta ki és rendezte sajtó alá. Bp.,[1941], Dokumentum Könyvek,(Nádor-ny.),63+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Nemzetközi aranymondások, közmondások, tanulságos cikkek, szellemi egyveleg. Összeáll.: lubellei és kifaludi Lipthay Guido, cs. és kir. kamarás. [Bp.], 1933., Jupiter - ny., 151 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Kazareczki Noémi: Egy művészházaspár a 20. századi Magyarországon. Bertha István és Szirmay-Kalos Margit életútja. A szerző, Kazareczki Noémi által DEDIKÁLT! Szécsény, 2010, Kubinyi Ferenc Múzeum. Kiadói kartonált papírkötésben.
Hans Christian Andersen, Günter Grass: Az árnyék. Hans Christian Andersen meséi - Günter Grass szemével. Bp., 2005, Európa, egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Bánffy Miklós: Megszámláltattál I-II. köt. + Reggeltől estig. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás XI. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, közte kopott borítóval is.
Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben. Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova, 1 t. (címkép, Ady portréja, Székely Aladár felvétele) + 365+(3) p.+ 7 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egy tábla hiányzik, néhány lapon bejelöléssel.
[Dante Alighieri (1265-1321)] Dante Komédiája I. rész: A pokol. Ford.: Babits Mihály. Bp., 1913., Révai,(Pallas-ny.),4+330+2 p.+ XII t. Tizenkét régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszével. Babits Mihály nyomtatott soraival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Baksay Sándor: Gyalog-ösvény I-III. köt. Elbeszélések. I. köt.: Pusztai találkozás. Elbeszélések., II. köt.: Nagymama karácsonyja. A csudálatos történet. Nagymama meséje., III. köt.: Jobb kezem. Ispéró. Patak banya. Szépirodalmi Könyvtár. Bp., 1895., Kisfaludy-Társaság, (Franklin-ny.), 243 p.; 208 p.; 270 p. 2. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az első kötet hátsó szennylapján hiánnyal, "Kardos János ügyvéd" névbélyegzésével. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.