Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 463

Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Első kiadás. Bp., 1905, Athenaeum, 1 (címkép, a szerző arcképe) t.+1 (díszcímlap ) t. +2+111+1 p.+ 18 (részben színes) t. Egészoldalas képtáblákkal, és szövegközti képekkel illusztrált. Az illusztrációk Basch Árpád, Vaszary János, Garay Ákos, Tolnay Ákos, Margitay Tihamér, Feld Imre, Gergely Imre, Mühlbeck Károly, Dudits Andor, Mendlik Oszkár, Kimnach László, Kotász (Károly), Karvaly (József), és Udvary (Géza) munkái. A borító- és előzékrajz Basch Árpád munkája. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált szecessziós, egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel és kötéssel, egy tábla sarka hiányos, egy lapról a kép hiányzik, néhány hiányzó lappal.
21376.

Rufpreis:
2 800 HUF

Esterházy Péter: Esti. Bp., 2010, Magvető, kartonált papírkötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21377.

Rufpreis:
1 000 HUF

Wells, H(erbert) G(eorge): Experiment in Autobiography Discoveries and Conclusions of a Very Ordinary Brain (Since 1866) Volume I-II. London, 1934. Victor Gollancz Ltd. (Printed by The Camelot Press Ltd.) 1 t. (címkép) + 414 + [2] p. + 7 t.; VIII + [417]-840 p. + 6 t. Első kiadás. H. G. Wells (1866-1946) angol író, szociális gondolkodó, a modern science-fiction egyik atyjának önéletírása. A társadalomrajzba oltott önéletírás szövegét oldalszámozáson belül számos levél-hasonmás és humoros szerzői grafika kíséri. A népszerű író munkája 1935-ben jelent meg magyar fordításban. Az első kötet első előzékén kereskedői könyvjegy, a második kötet címoldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Egységes, aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró foltossággal. Jó példány.
21378.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

21379.

Rufpreis:
5 000 HUF

Birk-Kódex 1474. Az elmék hasonmása, betűhű olvasata és latin megfelelője. Bevezetéssel ellátva közzéteszi: Pusztai István. Codies Hungarici V. Bp., 1960, Akadémiai Kiadó, 81+1 p. Oldalszámozáson belül 8 oldalnyi fekete-fehér fakszimilével. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 700 példányban.
21380.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Széchenyi István: Garat. Írta 1842-ben gróf Széchenyi István. Sajtó alá rendezte és a mű történetét megírta Viszota Gyula. Budapest, 1912. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 218 p. Első kiadás. Széchenyi István gazdasági reformprogramja részeként 1842 júniusa és 1842 szeptembere között írta Garat című munkáját, melynek közreadásától hosszas megfontolás után eltekintett. Viszota Gyula sajtó alá rendező a levéltári forrásokból kiindulva megkísérelte rekonstruálni a mű szövegét. A szerkesztő hosszú tanulmánya a 175. oldaltól. Az enyhén sérült címoldalon és a belív több oldalán régi gyűjteményi bélyegzések, az első fedőborítón régi gyűjteményi bélyegzés és katalóguscímke, belső borítóján katalógusbélyegzés. Könyvtári duplum.  Szentkirályi 302a. Pamlényi 189. o. Fűzve, hiányos gerincű, sérült, javított kiadói borítóban.
21381.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

21382.

Rufpreis:
3 000 HUF

21383.

Rufpreis:
4 000 HUF

21384.

Rufpreis:
2 400 HUF

Majthényi György: Esteli énekek. DEDIKÁLT! Félvászon kötés, kopottas állapotban. A dedikáció címzettje Antal Sándor (Nagyvárad, 1882. ? koncentrációs tábor, 1944) újságíró, költő, aki Ady Endre köreihez tartozott. 1908-ban előszót írt a Holnapantológia első kötetéhez.
21385.

Rufpreis:
1 600 HUF

21386.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

21387.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF