Mikszáth Kálmánnal kapcsolatos 5 db könyv és nyomtatvány. Mikszáth Kálmán: A lohinai fű. Szerk. és az utószót írta Praznovszky Mihály. Mikszáth könyvestéka 1. Horpács, 2003, ETO-Print. 40 p. Kiadói papírkötés. + Pásztor Sándorné: Mikszáth és a ,,Görbeország". Szerk. és az utószót írta Praznovszky Mihály. Mikszáth könyvestéka 3. Horpács, 2005, Mikszáth Kálmán Társaság. 40 p. Kiadói papírkötés. + Palócföld. Irodalmi, művészeti, közéleti folyóirat '97/II. A nagy palóc. 150 éve született Mikszáth Kálmán. Salgótarján, 1997, Balassi Bálint Könyvtár. 127-288 p. Kiadói papírkötés. + Csongrády Béla: "Remény a csillag..." Újabb fejezetek a Nógrád megyei Madách-kultusz történetéből (1999-2004). Különlenyomat az 50 éves Palócföld 2004. évi 5. számából. Salgótarján, 2004, Balassi Bálint Megyei Könyvtár. 499-528 p. Kiadói papírkötés. + Praznovszky Mihály (szerk.): 150 éve született Mikszáth Kálmán 1847-1910. Az emlékév programjai 1997. Kiadói papírkötés.
Madách Imre munkásságát ismertető 2 db könyv: Nagyné Nemes Györgyi, Andor Csaba: Madách Imre rajzai és festményei. Képek egy életmű hátteréről. Balassagyarmat-Budapest, 1997, Madách Irodalmi Társaság. Fekete-fehér és színes képekkel, Madách Imre képzőművészeti alkotásainak reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. + Tarjányi Eszter, Bene Kálmán (szerk.): VIII. Madách Szimpózium. Budapest-Balassagyarmat, 2001, Madách Irodalmi Társaság. Kiadói papírkötés.
Vörösváry László (1908-1990) könyvkiadó 2 db ALÁÍRT kötete: Egy volt könyvkiadó visszaemlékezései. Bp., 1982, szerzői, 39 p. Kiadói aranyozott műbörkötés, laza kötéssel. + Vörösváry László: Az élet derűje. Bp., 1988, a szerző kiadása. Gózon Lajos illusztrációival. Kiadói nyl-kötés.
Moldova György: Magányos pavilon, Sötét angyal, Akar velem beszélgetni (három mű egy kötetben). Bp., 1979, Magvető. A szerző által Szabó György műkritikusnak, művészeti írónak DEDIKÁLT! Bp., 1979, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóval.
Halhatatlan szerelem. Öt fejezet a szerelemről. Válogatás kétezer év szerelmes írásaiból. Vál., szöveggondozás, szerk.: Vágó Zsuzsanna. A kötetben található rajzok és grafikák Papp Oszkár festőművész munkái. Bp.,1993., Kassák Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés,az egyik fejezetkezdő illusztrációba belerajzoltak.