Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 463

Mikszáth Kálmán: Elbeszélések. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1874. Vodiáner F.-ny., 1 sztl. lev.+ 121+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 184 p. Első kiadás. A szerző első megjelent önálló műve. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, a 15-18. oldalak hiányoznak.
21280.

Rufpreis:
2 400 HUF

Wallace, Edgar: A zöld íjász. (The Green Archer.) Ford.: Fülöp Zsigmond. Bp., [1928], Genius, 312 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói papírkötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
21281.

Rufpreis:
1 200 HUF

Kárpáti Aurél: Örök Shakespeare. A szerző, Kárpáti Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas színházi és irodalmi kritikus, író, költő által DEDIKÁLT példány. (Manga Jánosnak (Manga János folklorista?) Bp.,[1948.],Grill Károly. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
21282.

Rufpreis:
1 600 HUF

Somlay Szabó József: Báránycsengő. A szerző, Somlay Szabó József (1921-1999) református lelkész, pedagógus, irodalomtörténész, költő által DEDIKÁLT példány!Bp.,1972,Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21283.

Rufpreis:
1 600 HUF

Victor Heiser: Egy orvos bejárta a világot. Ford.: Tábori Kornél. Bp.,én,Singer és Wolfner. A borító Fenyves Sándor munkája. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
21284.

Rufpreis:
1 600 HUF

21285.

Rufpreis:
4 000 HUF

,,Őriznek engem, óvnak, szeretnek -" József Attila kéziratainak és dedikált könyveinek kiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Írta és szerk.: Kiss Ferenc. Bp., 1993, Petőfi Irodalmi Múzeum, (64) p. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. "(..) készült ötszáz számozott példányban, ebből kettőszázötven példány a költő nővére, József Eta aláírásával." József Etelka (Eta) (1903-2004), József Attila nővére által aláírt, számozatlan példány!
21286.

Rufpreis:
6 000 HUF

Szomory Dezső: A nagyasszony. Regényes színmű négy felvonásban és hét képben. Bp., (1910.), Nyugat, 16+ 208 p. Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés. Számozatlan példány.
21287.

Rufpreis:
1 600 HUF

1937 Szegedi Kis Kalendárium. Szeged, 1937, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma, 16 sztl. lev. Buday György 12 szöveg közti fametszetével. A népdalokat Delly Szabó Géza gyűjtötte az erdélyi Kalotaszeg vidékén. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és kötéssel, 11x7 cm.
21288.

Rufpreis:
1 600 HUF

Benedek Elek: Figurás-mókás történetek. Bp.,[1926.],Franklin, 110+1 p. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, Petrovszky szignóval, kopott borítóval.
21289.

Rufpreis:
5 000 HUF

Rabindranath Tagore: Hajótöröttek I-II. H.n., Genius. Vajtafy (Vasek) Ottó ezredes névbejegyzésével, névváltoztatás után átírva, egyikben felesége ex librisével. Félbőr kötés, kopottas állapotban.
21290.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Dávid Gyula-Veress Zoltán (szerk.): Kő, bronz, buldózer. Láthatatlan és újra látható emlékműveink. 15/900. számozott példány. 2004, EKE. Könyvárusi forgalomba nem került. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
21291.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF