Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 463

1973 Kincses Kalendárium az 1973-.as esztendőre. XXVIII. évf. Bp., Hírlapkiadó Vállalat. A borítón Petőfi Sándorral (1823-1849) és benne "Petőfi szülővárosában cikkel. (Petőfi 150.) Kiadói papírkötés.
21208.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vátszjájana: Káma-Szútra. A szerelem tankönyve. Ford.: Baktay Evin. Würtz Ádám erotikus illusztrációival. Bp., 1971, Medicina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban, a védőborítón kis szakadással.
21209.

Rufpreis:
1 600 HUF

Muhammad an-Nefzawi: Az illatos kert. Ford.: Kiss Imre. Bp., 1983, Medicina. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
21210.

Rufpreis:
1 600 HUF

Illyés Gyula: Petőfi élete. Népkönyvtár 1. Bp.,(1949),Athenaeum. Kiadói papírkötés.
21211.

Rufpreis:
1 600 HUF

Berkó Pál - Fehér Béla: K mit gyűjt? Bp., 1980, Gondolat. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
21212.

Rufpreis:
1 800 HUF

[Alpáry Imre] van Tromp I.: Sorsunk és a csillagok. (Népszerű asztrológia). Bp., 1941, Cserépfalvi (Pápai Ernő-ny.), 300+1 p. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foxing foltos címlappal, ex libris-szel.
21213.

Rufpreis:
1 600 HUF

Prém József:  Bosnyák Anna. Tragédia öt felvonásban. (Dedikált.) Budapest, 1895. Athenaeum Rt. (ny.) [8] + 162 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Méltóságos gróf Festetics Andorné únnőnek a legmélyebb tisztelettel Prém József. Budapest, 1896. október 8." Prém József (1850-1910) író, drámaíró, újságíró pályaműve a Magyar Tudományos Akadémia által kiírt 1894. évi Teleki-pályázaton száz arany jutalmat nyert. A késő dualizmus korában nem kisebb intézmény, mint a Magyar Tudományos Akadémia írt ki drámapályázatokat különböző színházi műfajokban a nemzeti dráma fejlesztésének célzatával. A Teleki-pályázat szigorú megkötései verses formájú szomorújátékokat írtak elő, lehetőség szerint történelmi, azon belül is magyar történelmi tárgyban. Az éves termést az Akadémiai Értesítő vonatkozó füzetei ismertették, általában szórakoztatóan részletezve mindazt, hogy az az évi beküldött pályázatok mily kevéssé érdemelnek jutalmazást kulisszahasogató megoldásaik, lélektani valószínűtlenségeik vagy bárgyú ötleteik miatt. Ennek ellenére a pályázatot minden évben megrendezték, majd a beküldött eredmények felett a bíráló bizottság jobbára véres tort ült. Prém József a korszak sikeresebb drámapályázói közé tartozik, háromszor is elnyerte a Teleki-pályázat fokozatainak egyikét. A verses tragédia a XV. századi Jajcában játszódik, és az emelt nyelven megírt leszámolási tragédiák számát gyarapítja. A vérgőzös dráma premierjéről nincs adatunk. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon halvány foltosság. Aranyozott, festett, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.
21214.

Rufpreis:
3 000 HUF

Karácsony Sándor:  A könyvek lelke. Irodalmi nevelés. Budapest, 1941. Exodus-kiadás (Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.) 395 + [1] p. Első kiadás. Karácsony Sándor (1891-1952) pedagógiai és filozófiai író, néplélektani kutató, a magyar pedagógia reformjának erős szorgalmazója. ,,A könyvek lelke - Irodalmi nevelés" című kötete alapvető munkái közé tartozik, a magyar pedagógiatörténet fontos darabja. Karácsony Sándor legfontosabb pedagógiai elve, hogy egyenrangú és egyaránt alkotó partnernek tekinti a diákot és a tanárt, a minőségi irodalom és a nyelvészet pedig pedagógiai meggyőződése szerint a világ megismerésének egyedülálló eszköze. A kötet első része irodalompedagógiai elveinek kifejtése, majd a kötet második és harmadik részében szenvedélyes hangon megírt irodalomtörténeti és irodalomkritikai tanulmányok következnek. Az irodalomtörténeti rész legerősebb darabja Arany-esszéje, a kötet irodalomkritikai részében pedig tekintélyes kortárs irodalmi tájékozottságáról tesz tanúbizonyságot, állást foglalva az Ady-kérdésben, írásai Németh László, Szabó Dezső, Molnár Ferenc, József Attila műveinek értő olvasásáról tesznek tanúbizonyságot. Figyelme kiterjed a korszak kevésbé ismert regény- és színműíróinak munkásságára is; alföldi protestáns szemléletmódja megnyilatkozik minden írásában, de legkivált a református énekeskönyv reformjáról írott cikkében. Az első két ív levelein a gerincnél halvány foltosság. (Neveléstudományi társas-lélektani alapokon. 2. kötet.) Fűzve, sérült, enyhén hiányos, javított gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
21215.

Rufpreis:
3 000 HUF

A jövő évtized regénye. A "Magyar Hírlap" újévi ajándékkönyve. Bp.,[1930], Magyar Hírlap,(Globus-ny.) 351+1 p. Róna Emmy (Emy) (1904-1988) grafikusművész avantgárd könyvborítójával. Írók, tudósok, orvosok válaszoltak a szerkesztő azon kérdésére, hogy mit hoz majd az 1930-as évtized. Móra Ferenc, Ignotus, Zsolt Béla, Marczali Henrik, Louis Blériot, Bálint Lajos, Hevesi Sándor, Lovik Károly, Pásztor Mihály és mások írásaival. Modern, aranyozott gerincű vászonkötésben, kiadói papír borítót ráragasztották, tartalomjegyzékben ceruzás jelölésekkel.
21216.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fekete István: Búcsú. Bp., 1979, Szent István Társulat. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21217.

Rufpreis:
2 000 HUF

Némethy, [Géza] Geyza: Albii Tibulli Carmina. Acedunt Sulpiciae Elegidia. Editiones Criticae Scriptorum Graecorum et Romanorum. Bp., 1905, MTA, 346+(2) p. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötésben.
21218.

Rufpreis:
1 000 HUF

21219.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF