Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 463

Tamási Áron: Ábel-trilógia. I. köt.: Ábel a rengetegben. II. köt.: Ábel az országban. (x2) III. köt.: Ábel Amerikában. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás I., II., XIX. + Jégtörő Mátyás. Közte 1 duplummal, összesen 5 kötet. Kolozsvár, 1934-1936-én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, közte kopott, egy kötet kötése sérült, a könyvtest részben elvált a borítótól, egy kötet kötése kissé laza, egy kötet gerince sérült.
21184.

Rufpreis:
3 000 HUF

21185.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 48. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, a hátsó borítón kis sérüléssel.
21186.

Rufpreis:
3 000 HUF

Garay János: Tollrajzok I.-III. kötet, egybekötve. I.kötet: Novellák, népmondák és legendák, II. kötet: Genre-képek, elmefuttatások és komolycsák, III. kötet: Tájrajzok és utiképek. Pest, 1846, Hartleben Konrád A., (Trattner-Károlyi-ny.), 1 (pótolt kézirásos címlap) sztl. lev +3-256 p.+257-259+1 (kézírásos pótolt oldalak) p.;6+208+2 p.;2+191+1 p. Kopottas félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a könyvtest elvált a borítótól, az I. rész címlapja és néhány utolsó lap (257-259+1 kézírásos lapokkal pótolt), a III. rész címlapja és az azt követő lap restaurált, a II. részben egy lap szakadt, névbejegyzésekkel.
21187.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Faludy György: Test és lélek. A világlíra 1400 gyöngyszeme. Faludy György műfordításai. Szerk.: Fóti Edit. Kass János illusztrációival. Bp., 1988, Magyar Világ. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.   Számozott (698./1500) példány.
21188.

Rufpreis:
1 600 HUF

Farkas Elek: Legújabb házi titkár. Magyar levelező és önügyvéd vagyis elméleti és gyakorlati vezérkönyv a közéletben előforduló levelek, folyamodványok, kérvények, fellebbezések, jogügyleti okiratok helyes szerkesztésére. Szerk.: - - . Bp., 1898, Franklin-Társulat, 2 sztl. lev.+ XV+(1)+306+(2)+159 p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, helyenként foltos lapokkal, az utolsó lapon ceruzás firkákkal.
21189.

Rufpreis:
1 600 HUF

P. Gulácsy Irén két műve, 4 kötetben: Fekete vőlegények I-III. köt.; Hamueső. A Magyar Irodalom Tanítómesterei. Bp., 1928-1929, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, változó állapotban, helyenként kisebb foltokkal.
21190.

Rufpreis:
1 600 HUF

Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1909,] Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 6 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. Gazdag képanyaggal, szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, 4 tábláról a kép hiányzik.
21191.

Rufpreis:
2 000 HUF

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. Hat réznyomat Zichy Mihály: Szerelem ciklusából. Bécs, 1969, Novák, 172+(4) p.+ 6 t. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, szakadt kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4800 példányban.
21192.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dávid Gyula - Mikó Imre: Petőfi Erdélyben. (Dedikált!) Bukarest, 1972, Kriterion. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban, a címlapon alkalmi bélyegzéssel. Az egyik szerző, Dávid Gyula (1928- ) erdélyi magyar irodalomtörténész, szerkesztő, műfordító által Veress Péter (1928- ) közgazdász, politikus részére dedikált példány.
21193.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kolligátum a ,,Koszorú - A Magyar Protestáns Irodalmi Társaság népies kiadványai" sorozatból, 2 kötetben: Forgács Endre: Az ócska biblia. (1. sz.); Csengey Gusztáv: A Barkóék árvája. (2. sz.); Vajda Ferenc. Bethlen Gábor fejedelem. (5. sz.); [...] Babay Kálmán. Szabó Péter. Elbeszélés. (73. sz.) Bp., 1894-1901, Magyar Protestáns Irodalmi Társaság. Egészvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban.
21194.

Rufpreis:
2 400 HUF

Tandori Dezső: A feltételes megálló. Bp., 2009, Scolar, kiadói kartonált papírkötés, enyhén sérült papír védőborítóval.
21195.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF