Kosztolányi Dezső: Aranysárkány. Bp., 1925, Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt., 458+1 p. Első kiadás. A bekötött eredeti papírborító Jaschik Álmos munkája. Átkötött félvászon-kötés, bekötött eredeti elülső papírborítóval, védőborítóban.
Babay Kálmán: Nádfödeles házak alatt. Falusi történetek a nép számára. Rábai Zsigmond rajzaival. Szentgotthárd, 1911., Wellisch Béla, 78+1 p. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ajándékozási sorokkal.
Szenkovits Péter: A jóisten tenyerén. Törőcsik Mari. Szenkovits Péter (1957-) újságíró-szerkesztő által Szőtsné Gyenes Máriának, Szőts István (1912-1998) Kossuth-díjas filmrendező özvegye részére DEDIKÁLT! Harasztifalu, 2016, szerzői. Első kiadás. 117 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Vásárhelyi Vera: Keserű babér. A szerző, Vásárhelyi Vera (Kállay Kristófné, 1920-2000) író, újságíró által DEDIKÁLT! Róma, 1962. Katolikus Szemle. Emigráns kiadás. A borító Prokop Péter rajza. Kiadói papírkötés.
Környey Paula: Értsetek meg....Versek. A szerző, Környey Paula, Környey (Környei) Paula (1899-1996) színésznő, költő, esszéista által ALÁÍRT és DEDIKÁLT példány! Bp., é.n., Fővárosi Könyv- és Lapkiadó Rt.. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos és kissé sérült borítóval, kijáró lapokkal.
Szőts István: G. B. L. Gróf Batthyány Lajos főbenjáró pere és vértanúsága. Irodalmi forgatókönyv. Szőts István (1912-1998) Kossuth-díjas filmrendező által Maléter Pálné Gyenes Judit (1932-2019), Maléter Pál 1956-os honvédelmi miniszter özvegye részére DEDIKÁLT! Bp., 1987, Magvető. Kiadói papírkötés.