Illés Adrienn - Ocsenás Gábor: Évák. (No, de ki a frász az az Ádám?) Az egyik szerző, Ocsenás Gábor által DEDIKÁLT példány. Miskolc, 2013, Ex-Imp. Kiadói kartonált papírkötés.
Kádár Imre: A havas balladái. Román népballadák, dalok és románcok. Az eredeti versmértékben fordította: Kádár Imre. A címlapot és az illusztrációkat rajzolta: Demian Tassy. [Kolozsvár], 1932, Erdélyi Helikon,(Minerva-ny.), 64+4 p. Demian Tassy 28 szövegközti fametszetű illusztrációjával. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban, de ez számozatlan példány.
Móricz Zsigmond: Kapitalista a tanyán. Hét elbeszélés. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső művészi munkája. Nemzeti Könyvtár 67. szám. Bp.,é., Stádium. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. + Pass László: Nimród népe. A szövegrajzok és a borítólap Fáy Dezső művészi munkája. Nemzeti Könyvtár 53. szám. Bp., 1941., Stádium. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült kötéssel és kijáró lapokkal.
Szegő István: Írás a falon. Válogatott versek és műfordítások 1927-1947. DEDIKÁLT. Bp., 1948, Franklin, 132 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel.
[Mécs László] Mécs, Ladislas: Poémes Choisis par L. Molnos, A. Sauvageot, R. Schwab et traduits du Hongrois. Collection Yggdrasill. Paris, 1938, Éditions Émile-Paul Fréres, 1 t.+95 p. Francia nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a gerinc alján apró szakadással, a borító alsó sarkán kis sérüléssel. Nagyrészt felvágatlan lapokkal. Megjelent 1000 és 50 számozott példányban. Számozatlan példány.
Jellem. Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán. Bp., Légrády. Kiadói egészvászon kötés, egy-két lapon saroktörés, kissé kopottas állapotban.