Mikszáth Kálmán: Elbeszélések. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1874. Vodiáner F.-ny., 1 sztl. lev.+ 121+(1) p.; 2 sztl. lev.+ 184 p. Első kiadás. A szerző első megjelent önálló műve. Átkötött félvászon-kötésben, kopottas borítóval, a 15-18. oldalak hiányoznak.