Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 463

Bisztray Gyula: Író és nemzet. Bp., 1943., Révai. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, szakadt, kopott kiadói papír védőborítóban.
21412.

Rufpreis:
2 000 HUF

cca 1945-1950 Nemzeti Színház: Az ember tragédiája. Műsorfüzet. Major Tamás előszavával. Bp., én., Nemzeti Színház Barátainak Köre, (Szikra-ny.), 10 sztl. lev. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Lucifer: Balázs Samu. Ádám: Básti Lajos, Éva: Lukács Margit. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
21413.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kováts Alajos: A magyar szépírás. Bp., 1924, Merkur-ny., 32 p. Papírkötés, borító nélkül, foltos borítóval.
21414.

Rufpreis:
1 400 HUF

Gyurkovics Tibor: Isten homlokán. Istenes versek. DEDIKÁLT! Gyulai Líviusz illusztrációival. Bp., 1998, Kairosz Kiadó. Kiadói aranyozott bársony-kötés, átlátszó műanyag védőborítóban.
21415.

Rufpreis:
1 600 HUF

21416.

Rufpreis:
1 000 HUF

Gedeon Borsa - István Käfer: Az Országos Széchényi Könyvtár régi cseh és szlovák nyelvű nyomtatványainak katalógusa 1800-ig. Catalogus librorum veterum usque ad annum 1800 in linguae Bohemica et Slavaca impressorum quae in Bibliotheca Nationali Hungariae de Francisco Széchenyi nominata asservantur. Katalóg starych ceskych a slovenskych tlací do roku 1800 v Országos Széchenyi Könyvtár v Budapesti. Bp., 1970, OSZK. Kiadói papírkötés. Megjelent 900 példányban.
21417.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

21418.

Rufpreis:
8 000 HUF

21419.

Rufpreis:
6 000 HUF

21420.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

21421.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Henseling, Robert:  Umstrittenes Weltbild. Astrologie. Welteislehre. Um Erdgestalt und Weltmitte. [Lipcse] Leipzig, 1939. Philipp Reclam Verlag (Reclam-Druck). 327 + [3] p. + 8 t. (kétoldalas). Első kiadás. Robert Henseling (1883-1964) német csillagász, csillagászati író, a Stuttgarti Obszervatórium és több csillagászati folyóirat alapítója, az amatőr csillagászat nemzetközileg is számottevő népszerűsítője. Unstrittenes Weltbild (Ellentmondásos világkép) címen kiadott, számos szövegközti illusztrációval kísért kultúrtörténeti összefoglalójában áttekinti az asztrológia és horoszkóp-készítés emlékezetes tudománytörténetét, a munka végén pedig vitába száll a nemzetiszocialisták által felkarolt ezoterikus csillagászati elmélettel, a világjég-elmélettel. Köteteit továbbra is kiadhatta, ám ismeretterjesztő előadások tartására ebben a Hitler-érában nem kapott engedélyt. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén hiányos, verzóján javított kiadói védőborítóban. Jó példány.
21422.

Rufpreis:
4 000 HUF

21423.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF