Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 186

19061.

Rufpreis:
2 000 HUF

19062.

Rufpreis:
8 500 HUF
23,04
26,56

19063.

Rufpreis:
6 000 HUF

19064.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

19065.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

19066.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Speke, John Hanning:  Journal of the Discovery of the Source of the Nile. London, [1908]. J. M. Dent & Co. (Printed by Turnbull and Spears, Edinburgh). VIII + 477 + [1] p. John Hanning Speke (1827-1864) angol katonatiszt és felfedező beszámolója 1858-1863 közötti kelet-afrikai felfedezőútjáról, amelynek célja a Nílus forrásának megtalálása volt. A néprajzi és földrajzi felfedezésekben, a helyi konfliktusok vázolásában gazdag beszámoló egyben a szerző vitatott hamita-elméletének rögzítése; állítása szerint bizonyítékok szólnak a bibliai eredetű hamita törzsek kelet-afrikai folytonosságára. A munka először 1863-ban látott napvilágot. Századeleji kiadásunk gazdagon díszített díszcímlap-párossal nyit, oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térképvázlat és egész oldalas illusztráció kíséri a szöveget. (Everyman's Library: Travel & Topography.) Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos, gerincén alul enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19067.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
15

Szemere Bertalan: Utazás külföldön I. Németalföld, Franciaország. Bp., 1840, Magyar Kir. Egyetem. Félvászon kötés, sérült címlap, foltos, viseltes állapotban.
19068.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Nagy Vera: Pálannya és Fajancsi. Néprajzi írások Hódmezővásárhelyről. DEDIKÁLT! Hódmezővásárhely, 2008 Norma. 168p. Kiadói papírkötésben
19069.

Rufpreis:
3 000 HUF

Az első 70 évünk. / Our First 70 Years. (1947-2017). Szerk.: Stevan Mackovic. Subotica (Szabadka), 2017, Szabadkai Történelmi Levéltár. Szerb, horvát, magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / In Serbian, Croatian, Hungarian and English language. Hardcover.
19070.

Rufpreis:
1 800 HUF

19071.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bartos-Elekes Ildikó: Levelek Marokkóból. Bukarest, 1985, Editura Litera. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19072.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF