Dr. Kicsi Sándor - Szacsvay Imre: Erdélyi utakon I-III. kötet. I. köt.: Nagyváradtól a Hargitáig. II. köt.: Csíkszék meg Háromszék. III. köt.: Brassótól Nagyenyednek. Bp., 1988-1989, Officina Nova,(Kossuth-ny.) Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, fakó gerinccel, jó állapotban. + Szacsvay Imre - Szacsvay Péter - Legeza László: Kárpátalja. Bp., 1990, Officina Nova. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Teljes!
Speke, John Hanning: Journal of the Discovery of the Source of the Nile. London, [1908]. J. M. Dent & Co. (Printed by Turnbull and Spears, Edinburgh). VIII + 477 + [1] p. John Hanning Speke (1827-1864) angol katonatiszt és felfedező beszámolója 1858-1863 közötti kelet-afrikai felfedezőútjáról, amelynek célja a Nílus forrásának megtalálása volt. A néprajzi és földrajzi felfedezésekben, a helyi konfliktusok vázolásában gazdag beszámoló egyben a szerző vitatott hamita-elméletének rögzítése; állítása szerint bizonyítékok szólnak a bibliai eredetű hamita törzsek kelet-afrikai folytonosságára. A munka először 1863-ban látott napvilágot. Századeleji kiadásunk gazdagon díszített díszcímlap-párossal nyit, oldalszámozáson belül néhány egész oldalas térképvázlat és egész oldalas illusztráció kíséri a szöveget. (Everyman's Library: Travel & Topography.) Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos, gerincén alul enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Szemere Bertalan: Utazás külföldön I. Németalföld, Franciaország. Bp., 1840, Magyar Kir. Egyetem. Félvászon kötés, sérült címlap, foltos, viseltes állapotban.
Az első 70 évünk. / Our First 70 Years. (1947-2017). Szerk.: Stevan Mackovic. Subotica (Szabadka), 2017, Szabadkai Történelmi Levéltár. Szerb, horvát, magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. / In Serbian, Croatian, Hungarian and English language. Hardcover.